Dodatkowe atrakcje, wycieczki, obozowe aktywności


Dodatkowe atrakcje, wycieczki i obozowe aktywności są uzupełnieniem programu obozu. Nasze obozy mają wyspecjalizowany, aktywny program. Propozycja dodatkowych atrakcji umożliwia jednak poznanie w czasie obozu innych ciekawych zajęć lub pojechanie na atrakcyjną wycieczkę. Uczestnicy jednego obozu  - 10 Przygód - mają większość atrakcji i wycieczek w programie obozu.

Sprawdź, czy dodatkowe atrakcje i aktywności masz zawarte w cenie obozu
Dodatkowe atrakcje i obozowe aktywności są propozycją dla uczestników tych obozów, którzy owych zajęć nie mają w podstawowym programie. Uczestnik np. obozu paintballowo-quadowego nie potrzebuje korzystać z paintballa czy quadów jak z "dodatkowej atrakcji", bo te zajęcia ma już wystarczająco intensywne w programie obozu natomiast może skorzystać na przykład z jazdy na bananie za motorówką.

Zasady korzystania

Realizacja niżej wymienionych atrakcji, wycieczek, aktywności, zajęć uzależniona jest od pogody, kondycji uczestników oraz od zebrania odpowiedniej grupy. O realizacji zajęć decyduje kierownik obozu.  Uczestnikom przysługuje jednorazowe skorzystanie z każdego rodzaju zajęć. Wszystkie dodatkowe atrakcje i wycieczki realizowane są po zebraniu wymaganej minimalnej grupy uczestników. Opłatę można realizować przelewem lub na miejscu na obozie. Możliwość skorzystania z bezpłatnych obozowych aktywności jest ogłaszana przez kierownika obozu i jest różna w każdym turnusie (zależna od możliwości, pogody i liczby zainteresowanych uczestników). 

Pytania, uwagi, informacje
telefon:  501 647 139 - z
espół BTA Wandrus

Wycieczki
  Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo
Wyjątkowe miejsce gdzie zwierzęta przebywają na dużych wybiegach, które zwiedzamy. Do części zwierząt możemy podchodzić. Są tam także rzadko spotykane w naturze łosie, wilki, rysie (często można oglądać małe), czy czarne bociany.
Strona www parku tutaj

cena: 45 zł 
  Ośrodek hodowli bobrów i tarpanów w Popielnie
Nie ma tam tylu zwierząt co w Kadzidłowie, ale warto tam pojechać tylko po to, aby z bliska obejrzeć bobry. Te piękne zwierzęta z bliska okazują się większe, niż na zdjęciach czy filmach! Po drodze przeprawiamy się promem przez jezioro Bełdany.
Strona www hodowli tutaj
cena: 50 zł 
  Zamek Krzyżacki w Rynie
Gruntownie odrestaurowany i wyremontowany kilka lat temu stanowi doskonale zachowany zabytek. W jego wnętrzach mieści się hotel, można jednak go zwiedzać. Ekspozycja to m.in. oryginalne elementy uzbrojenia z IX-XII wieku.
Strona www zamku - tutaj
cena: bezpłatnie (ew. ceny biletów wstępu jeśli będą obowiązywać)
 
  Aquapark Tropicana w Mikołajkach i Mikołajki
Wyjazd do największego na Mazurach kompleksu basenów i zjeżdżalni. Spacer po Mikołajkach, które konkurują z Giżyckiem o miano mazurskiej stolicy żeglarzy.
Strona www aquaparku - tutaj

cena: 70 zł   
  Mikołajki
Spacer po Mikołajkach, które konkurują z Giżyckiem o miano mazurskiej stolicy żeglarzy.  
cena: 35 zł     
  Giżycko i Twierdza Boyen
Wyjazd do żeglarskiej stolicy Polski. Zwiedzanie doskonale zachowanej pruskiej Twierdzy Boyen z XiX wieku. Spacer po mieście. Ewentualnie wejście na wieżę widokową (płatne dodatkowo na miejscu).
Strona www twierdzy - tutaj
cena: 45 zł 
  Giżycko
Wyjazd do żeglarskiej stolicy Polski. Spacer po mieście. Ewentualnie wejście na wieżę widokową (płatne dodatkowo na miejscu).
cena: 35 zł 
  Park Linowy Leśniewo i zespół bunkrów Mamerki
Nieukończona śluza na Kanale Mazurskim została zaadoptowana na niezwykle rozbudowany park linowy w naturalnej scenerii. Wyjątkowo emocjonujący jest wahadłowy skok do śluzy, zakończony desantowaniem do łodzi. Zwiedzamy także poniemieckie bunkry w Mamerkach.
Strona www parku linowego - tutaj
cena: 70 zł 
  Wioska Indiańska w Spytkowie
Muzeum Indian Ameryki Północnej, kolekcja oryginalnego indiańskiego rękodzieła, stroje, broń, przedmioty obrzędowe itd. oraz plenerowy model Indiańskiej Wioski złożonej z kilku naturalnej wielkości tipi oraz konstrukcji obrzędowych. Strona www wioski - tutaj
cena: 55 zł 
  Miasteczko kowbojskie w Mrągowie
Pokazy kaskaderskie, artystyczne, rancho ze zwierzętami, wioska indiańska i wiele innych atrakcji Strona www miasteczka - tutaj
cena: 45 zł
    Ośrodek hodowli Żubrów w Wolisku
Te królewskie zwierzęta możemy obejrzeć z bliska w specjalnej, pokazowej hodowli.
cena: 65 zł
 
Dodatkowe atrakcje - wodne
przed zapisaniem sprawdź, czy nie masz zajęć w programie obozu
  Holowanie na bananie za motorówką
Duża frajda zwłaszcza w upalne dni. Wspaniała zabawa wspólnie z koleżankami i kolegami. Jeśli poczas zajęć holowanych jest kilka grup, pozostali uczestnicy mogą na zmianę pływać  motorówką.
cena: 30 zł 
  Holowanie na oponce za motorówką
Emocje jeszcze większe. W odróżnieniu od banana na oponce holowana jest jedna osoba Jeśli podczas zajęć holowanych jest kilka osób, pozostali uczestnicy mogą na zmianę pływać motorówką.

cena: 45 zł   
  Holowanie na skrzydle za motorówką
Emocje podobne jak na oponce. W odróżnieniu od banana na skrzydle holowana jest jedna osoba. 

cena: 55 zł   
  Holowanie na nartach wodnych za motorówką
Dla amatorów sportów wodnych.
cena: 65 zł   
  Holowanie na wakeboardzie za motorówką
Dla amatorów sportów wodnych. Wszyscy, którzy w zimie jeżdżą na snowboardzie, powinni sobie poradzić. Dla początkujących najtrudniejszy jest start.

cena: 65 zł     
  Lot na spadochronie za motorówką
Start z brzegu. Wspaniałe widoki, niezwykłe emocje a na koniec lądowanie do wody.
cena: 110 zł     
  Rejs motorówką po jeziorze Ryńskim 
W pędzie i ślizgu mkniemy przez jezioro Ryńskie. Opływamy wyspy. Urozmaiceniem rejsu może być zacumowanie przy wyspach i ich eksploracja.
cena: 70 zł     
  Rejs motorówką: do Mikołajek
W pędzie i ślizgu mkniemy przez jezioro Ryńskie do Mikołajek. Po zacumowaniu w porcie przerwa na spacer po żeglarskiej stolicy Polski. Urozmaiceniem rejsu może być wizyta w Aquaparku Tropicana Hotelu Gołębiewski (płatna dodatkowo na miejscu).
cena: 130 zł  
  Pakiet wodne atrakcje (banan, oponka, skrzydło)
Wszystkie wodne atrakcje razem.
cena: 80 zł     
  Jazda na skuterze wodnym
odbywa się z opiekunem-instruktorem.
cena: 85 zł / 15 minut
  Kurs na patent sternika motorowodnego
Pełne szkolenie na podstawowy patent motorowodny, uprawniający do prowadzenia motorówki. Kurs to dwie godziny zajęć praktycznych na wodzie i wykłady teoretyczne.
cena: 260 zł + opłaty za egzamin i patent (około 150 zł)

Uwaga - podczas realizacji zajęć holowania za motorówką, uczestnicy w miarę możliwości pływają na zmianę tą motorówką. Osoby, którym nie uda się wystartować na nartach wodnych lub wakeboardzie mogą zamienić te zajęcia na holowanie na bananie lub oponce.
 
Dodatkowe atrakcje - lądowe
przed zapisaniem sprawdź, czy nie masz zajęć w programie obozu
  Gokarty - jazda po torze
Na specjalnym torze gokartowym, wyłącznie do dyspozycji naszych uczestników, możemy zakosztować emocji wyścigów w stylu Formuły1.
cena: 70 zł 
  Quady - jazda w terenie
To czterokołowe pojazdy do poruszania się w trudnym terenie. Żadne wertepy nie będą dla nas przeszkodą w emocjonującej jeździe.
cena: 70 zł 
  Paintball - bitwa w terenie
To broń na żelowe kulki, które rozpryskują się nie czyniąc nam żadnej krzywdy. Dzięki temu możemy przeżyć emocje prawdziwej walki i uczestniczyć w bitwie z innymi uczestnikami.
cena: 70 zł 
  Zajęcia linowe w Parku Linowym
Tyrolki, zjazdy, mosty linowe, kładki i wiele innych atrakcji.
Trasy o różnym stopniu trudności, dostosowane do wieku uczestników.
cena: 70 zł
  Strzelanie do tarcz z wiatrówki, łuków, asg
Przekonacie się czy strzelanie z łuku jest naprawdę takie łatwe. A do Waszej dyspozycji mamy wiele rodzajów broni.
cena: 35 zł   
     
Obozowe aktywności
przed zgłoszeniem na te zajęcia sprawdź, czy nie masz ich w programie obozu
     
  Windsurfing
Zajęcia z instruktorem dla początkujących i zaawansowanych.
cena: za dopłatą, informacje w biurze
  Wieczorne podglądanie nieba przez teleskop
cena: bezpłatnie
  Rejs żeglarski
Dwugodzinny rejs żeglarski po jeziorze Ryńskim ze sternikiem. W trakcie rejsu poznajemy podstawy obsługi jachtu żaglowego a chętni uczą się sterować.
cena: bezpłatnie  
  Wyprawa kajakowa
Płyniemy po jeziorze Ryńskim, do Zatoki Rominek
cena: bezpłatnie    
  Wyprawa rowerowa
2 dwugodzinne wyprawy przez stare lasy mazurskie

cena: bezpłatnie  
  Zajęcia z pierwszej pomocy
Z certyfikowanym instruktorem i ratownikiem WOPR. Jak pomóc innym w trudnych sytuacjach i jak udzielić pierwszej pomocy żeby nie zaszkodzić.
cena: bezpłatnie  
  Zajęcia taneczne
W zależności od liczby zainteresowanych osób od 5 do 7 dwugodzinnych zajęć z instruktorem tańca.
cena: bezpłatnie