Obozy w Wałdowie koło Ostródy na Mazurach

W Wałdowie w ośrodku "Bajka" koło Ostródy na Mazurach organizujemy obozy żeglarskie,
windsurfingowe, sportów wodnych, nurkowe, quadowe, gokartowe, paintballowe i przygody.

Więcej o ośrodku Bajka tutaj
Informacje: tel. 501-647-139, 504-460-166

Ośrodek "Bajka" jest miejscem organizacji wielu obozów Wandrus Travel na Mazurach. O wyborze tego miejsca zadecydowało między innymi:

  • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych typu studio (w każdym pokoju łazienka - wc i prysznic) oraz w domkach (w każdym łazienka - wc+prysznic);
  • duża stołówka i wiele sal zajęciowych, w których możemy organizować różne obozowe spotkania, dyskoteki i imprezy;
  • sala na "wieczorną kawiarenkę" ze stołami bilardowymi, ping-pongiem, pinbalem, piłkarzykami;
  • położenie ośrodka bezpośrednio nad wodą, nad dużym jeziorem Drwęckim, doskonale nadającym się do aktywności wodnych;
  • obszerny, zróżnicowany, zadrzewiony teren ośrodka, z wieloma boiskami i miejscami do prowadzenia zajęć;
  • własna, ośrodkowa plaża z pomostami, kąpielisko strzeżone przez ratownika, wraz  z płycizną, z której korzystają uczestnicy obozów windsurfingowych, pływający na optymistach i inni uczestnicy obozów wodnych;
  • przystań jachtowa z pomostami, do których cumują nasze jachty i motorówki;
  • bliskość lasu i dzikich terenów, na których organizujemy wiele obozowych wycieczek, wypraw i rajdów;
  • doskonałe tereny na paintball i rajdy quadami;

Zapraszamy na wakacyjne obozy Wandrusa w ośrodku Bajka w Wałdowie

   Obóz dla Aktywnych lub Wygodnych
Nareszcie możesz samodzielnie zdecydować, co robisz na obozie! Czy spędzasz dzień bardziej aktywnie - na wyprawach kajakowych, rejsach żeglarskich, czy też bardziej wygodnie - na plaży, na kąpielisku czy na wodzie na rowerach wodnych. Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pongiem, pinballem, grillem czy ogniskiem. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: wyprawy quadowe, paintball, jazdy na torze gokartowym, rejsy motorówką.
     
  Obóz Windsurfingowy
Codzienne szkolenie windsurfingowe - na wodzie spędzamy mniej więcej pół dnia. Grupę na wodzie asekurują instruktorzy na motorówce. Startujemy z wydzielonej plaży windsurfingowej. W programie także rejsy żeglarskie, wyprawy kajakowe i liczne aktywności obozowe. Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pongiem, pinballem, grillem czy ogniskiem. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: wyprawy quadowe, paintball, jazdy na torze gokartowym, rejsy motorówką.
     
  Obóz Windsurfingowo-Quadowy
Codzienne szkolenie windsurfingowe - na wodzie spędzamy mniej więcej pół dnia. Grupę na wodzie asekurują instruktorzy na motorówce. Startujemy z wydzielonej plaży windsurfingowej. Po zajęciach wodnych przesiądziemy się na czterokołowe maszyny - quady. Na quadach jeździmy w prawdziwym, zróżnicowanym terenie a nie w kółko, po torze. W programie także rejsy żeglarskie, wyprawy kajakowe i liczne aktywności obozowe. Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pongiem, pinballem, grillem czy ogniskiem. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: paintball, jazdy na torze gokartowym, rejsy motorówką.
     
  Obóz Quadowy+Sporty Wodne
To obóz dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas w terenie - na wyprawach quadowych i na wodzie - na rejsach żeglarskich, na wyprawach kajakowych, na desce z żaglem, na motorówce i pływając za motorówką na nartach wodnych, wakeboardzie, czy na bananie i oponce. Obozowe aktywności uzupełnia bogaty program zajęć dodatkowych, gry i zabawy, kąpiele i plażowanie, wieczorne ogniska i dyskoteki.
Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pongiem, pinballem, grillem czy ogniskiem. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: paintball, jazdy na torze gokartowym
     
  Obóz żeglarski stacjonarny na patent żeglarza jachtowego
Program obozu podporządkowany jest szkoleniu na patent żeglarza. Dużo czasu spędzamy na wodzie trenując manewry, odbywają się także wykłady teoretyczne. Rozkład zajęć uzależniony jest przede wszystkim od pogody, na przykład: gdy wieje wiatr – dużo pływamy, gdy nie można żeglować – wykorzystujemy czas na teorię. Szkolenie na patent realizujemy wg programu Polskiego Związku Żeglarskiego. Obejmuje manewrowanie jachtem i teorię. Egzamin odbywa się pod koniec obozu. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: wyprawy quadowe, paintball, jazdy na torze gokartowym, rejsy motorówką.
     
  Obóz Sportów Wodnych
Dla wszystkich wodomaniaków! Windsurfing. Żeglarstwo - rejsy na jachtach żaglowych. Popłyniemy na pokładzie jachtu z instruktorem, który nauczy nas podstaw żeglowania i zachowania na pokładzie. Narty wodne i wakeboard. Holowanie za motorówką na 1-osobowej oponce i 3-osobowym bananie. W pędzie i ślizgu za motorówką - w czasie gdy część grupy pływa na wodnych zabawkach, pozostali mogą na zmianę obserwować ich wodne szaleństwa z pokładu motorówki.
     
  Obóz Narty Wodne+Wakeboard
Dla wszystkich wodomaniaków! Nauka od podstaw pływania na wakeboardzie (desce przypominającej deskę snowboardową) oraz na nartach wodnych.
Uzupełnieniem zajęć na wodzie są: rejsy żeglarskie na jachtach kabinowych, windsurfing (zajęcia z instruktorem od podstaw), wyprawy kajakowe oraz typowe aktywności obozowe.
W programie także: Holowanie za motorówką na 1-osobowej oponce i 3-osobowym bananie. W pędzie i ślizgu za motorówką - w czasie gdy część grupy pływa na wodnych zabawkach, pozostali mogą na zmianę obserwować ich wodne szaleństwa z pokładu motorówki.
     
  Zostań żeglarzem - Pierwszy Obóz Żeglarski  
Zarażamy pasją do żeglowania! Obóz przeznaczony jest dla tych, którzy chcą uczyć się żeglować w stylu zbliżonym do obozu żeglarskiego, ale nie mają 14 lat i nie mogą zdawać egzaminu. W trakcie zajęć największy nacisk kładziemy na praktykę i naukę żeglowania. Uczestnicy codziennie żeglują przez kilka godzin, a chętni mogą żeglować dłużej. Nie "wozimy" uczestników na wielkich jachtach, na których nie są w stanie brać udziału w manewrach czy sterowaniu. Pływamy przeważnie na jachtach kabinowych średniej wielkości (6-7 metrów) dzięki czemu uczestnicy aktywnie biorą udział w obsłudze żagli i sterowaniu.
     
  Obóz Paintballowo-Quadowy
Quady: terenowe czterokołowce, na których wyruszamy w długie, wielokilometrowe, wyprawy. Nie jeździmy po torze przy ośrodku a w prawdziwym, zróżnicowanym terenie, każdy wyjazd to przygoda, ekspedycja w klimacie rajdu off-road. Jeździmy na bardzo dobrych quadach marki CanAm Outlander 450, 570 i Kymco 300R.
Paintball (kulki bez limitu) to bitwy w których naszą broń stanowią uznane na całym świecie markery typu Tippman, strzelające żelowymi kulkami. Gramy w mundurach ochronnych i specjalnych maskach. Oprócz typowych bitew, szturmowanie budynków, desanty, operacje specjalne, odbijanie zakładników.
     
  Obóz Paintballowo-Przygodowy
Paintball (kulki bez limitu) to bitwy w których naszą broń stanowią uznane na całym świecie markery typu Tippman, strzelające żelowymi kulkami. Gramy w mundurach ochronnych i specjalnych maskach. Oprócz typowych bitew, szturmowanie budynków, desanty, operacje specjalne, odbijanie zakładników.
Przygoda to rejsy żeglarskie, wyprawy rowerowe, spływy kajakowe, zajęcia windsurfingowe
Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: paintball, jazdy na torze gokartowym, rejsy motorówką.
     
http://www.wandrus.com.pl/sites/wandrus.com.pl/files/node/56262/images/2021maluszkowywinieta1.jpg   Maluszkowy Obóz Przygodowy
Proponujemy unikalny projekt dla Rodziców, którzy chcą wspólnie ze swoimi Pociechami przeżyć niezapomniane wakacje. Ten obóz to aktywny wypoczynek nad jeziorem dla naszego dziecka z mamą, tatą, a może też z babcią lub ciocią. Jeżeli martwisz się jak Twój Maluch da sobie radę, co zrobi gdy będzie mu smutno, jak przeżyje rozłąkę z rodzicami, nie chcesz by płakał czy tęsknił, pojedź  razem z nim. Rodzice mogą brać udział w zajęciach razem z dziećmi.
     
  Obóz Quadowo-Przygodowy
Quady: terenowe czterokołowce, na których wyruszamy w długie, wielokilometrowe, wyprawy. Nie jeździmy po torze przy ośrodku a w prawdziwym, zróżnicowanym terenie, każdy wyjazd to przygoda, ekspedycja w klimacie rajdu off-road. Jeździmy na bardzo dobrych quadach marki CanAm Outlander 450, 570 i Kymco 300. Dla dobrze jeżdżących jazdy nocne.
     
  Obóz Quadowy Stacjonarno-Wyprawowy
Quady: terenowe czterokołowce, na których wyruszamy w długie, wielokilometrowe, wyprawy. Nie jeździmy po torze przy ośrodku a w prawdziwym, zróżnicowanym terenie, każdy wyjazd to przygoda, ekspedycja w klimacie rajdu off-road. Jeździmy na bardzo dobrych quadach marki CanAm Outlander 450, 570 i Kymco 300. Dla dobrze jeżdżących jazdy nocne. Obóz quadowy stacjonarno-wyprawowy to propozycja dla wszystkich, którzy już jeździli na quadach i mają opanowany poziom podstawowy - samodzielnie jeżdżą w łatwym i średniotrudnym terenie. Na naszym obozie jeździmy na quadach w prawdziwym terenie, a nie na sztucznym torze. Dzięki temu każdy wyjazd na quadach staje się prawdziwą wyprawą off-road. Podczas każdej wyprawy quadowej przejeżdżamy od 20 do 40 kilometrów w zróżnicowanym terenie. To obszary zalesione i łąkowo-polne, drogi gruntowe,  piaszczyste, szutrowe i trasy, które pokonamy tylko quadem.
     
  Obóz Wędkarski
Na Naszym obozie poznacie tajniki wędkowania. Pokażemy Wam najlepsze sposoby na złowienie wielkiej ryby a przecież każdy z Was marzy o tym, by w końcu złowić taaką rybę. Obóz to propozycja zarówno dla tych, którzy mają już za sobą pierwsze sukcesy wędkarskie jak i dla tych, którzy dopiero będą próbowali złowić swoją pierwszą rybę. Wędkujemy około 4 godzin dziennie na jeziorze Drwęckim, mającym zróżnicowaną linię brzegową. Łowimy okonie, szczupaki, leszcze, płocie, liny, sandacze. Dowiemy się jakie gatunki ryb żyją w danych akwenach, jakie ryby są najzdrowsze i dlaczego.
     
  Obóz Quadowo-Żeglarski
To obóz dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas w terenie - na wyprawach quadowych i na wodzie - na rejsach żeglarskich. Uczestnicy codziennie żeglują przez kilka godzin, oraz jeżdżą na kilkugodzinne wyprawy quadowe na quadach CanAm i Kymco (można wybrać kilka wersji czasu jazdy na quadach). Pływamy przeważnie na jachtach kabinowych średniej wielkości (6-7 metrów) dzięki czemu uczestnicy aktywnie biorą udział w obsłudze żagli i sterowaniu. Obozowe aktywności uzupełnia bogaty program zajęć dodatkowych, gry i zabawy, kąpiele i plażowanie, wieczorne ogniska i dyskoteki. Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pongiem, pinballem, grillem czy ogniskiem.

 
     
  Obóz Gokartowo-Quadowy
Główną aktywnością uczestników będą jazdy na quadach w okolicach ośrodka po bezdrożach i terenach leśnych oraz wyjazdy na profesjonalny tor kartingowy. To obóz dla miłośników wyścigów, rajdów i dynamicznych wypraw w terenie. Jazda na quadach i gokartach, choć tak różna od siebie pod względem techniki i terenu, za każdym razem dostarcza jej uczestnikom mocnych wrażeń i wielkich emocji.
     
  Gokartowy Obóz Wyścigowy
Główną aktywnością uczestników będą wyścigi na gokartach na profesjonalnym torze kartingowym. Gokarty to małe, jednoosobowe pojazdy wyścigowe, przystosowane do bezpiecznego prowadzenia przez najmłodszych jak i starszych kierowców. Wyścigi na gokartach są zwykle jednym z pierwszych stopni kariery kierowcy wyścigowego. Na obozie poznacie tajniki tego sportu. Weźmiecie udział w bezpiecznej rywalizacji na wyścigowym torze według zasad obowiązujących w Fomule 1. Prowadzenie gokarta nie wymaga od nas szczególnych umiejętności jazdy. Dzięki kartingowi młodzi kierowcy uczą się poprawnych zachowań za kierownicą, doskonalą umiejętności zarówno wyścigowe jak i prawidłowego reagowania na zachowania pojazdu. Oprócz spędzania czasu na torze wyścigowym, na obozie będzie bardzo aktywny program zajęć. Zajęcia odbywają się na profesjonalnymm, krytym torze gokartowym.
     
  Obóz Młodszy Ratownik WOPR
Lubisz wodę, dobrze pływasz, przyjedź na obóz i zrób kurs na Młodszego Ratownika WOPR. Celem takiego kursu jest przygotowanie uczestnika do pracy na kąpieliskach, pływalniach krytych i odkrytych, koloniach dla dzieci i obozach młodzieżowych oraz w czasie imprez na wodach i nad wodami, po uzyskaniu uprawnień państwowych Ratownika Wodnego MSWiA, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: paintball, jazdy na torze gokartowym, wyprawy quadowe.
     
  Obóz Ratownik WOPR
Lubisz wodę, dobrze pływasz, przyjedź na obóz i zrób kurs na Ratownika WOPR. Celem takiego kursu jest przygotowanie uczestnika do pracy na kąpieliskach, pływalniach krytych i odkrytych, koloniach dla dzieci i obozach młodzieżowych oraz w czasie imprez na wodach i nad wodami zgodnie z obowiązującymi przepisami - po uzyskaniu uprawnień państwowych Ratownika Wodnego MSWiA. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: paintball, jazdy na torze gokartowym, wyprawy quadowe.
     
     
  Obóz Ratownik Wodny (uprawnienia państwowe MSWiA)
Kandydat na ratownika wodnego musi cechować się dobrą sprawnością fizyczną, dobrym stanem zdrowia, odpornością na stres i doskonałymi umiejętnościami pływackimi. Lubisz wodę, bardzo dobrze pływasz, chciałbyś w przyszłości połączyć pracę z przyjemnością, przyjedź na obóz i zrób kurs Ratownika Wodnego MSWiA, dający Ci uprawnienia państwowe i możliwość w przyszłości pracy jako ratownika. Celem takiego kursu jest przygotowanie uczestnika do pracy na kąpieliskach, pływalniach krytych i odkrytych, koloniach dla dzieci i obozach młodzieżowych oraz w czasie imprez na wodach i nad wodami zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowa informacja nt wymagań dotyczących nabycia pełnych uprawnień do uprawiania zawodu ratownika po ukończeniu kursu przy opisie obozu.
     
     
obozy-przygody-zajecia-na-wodzie-wyprawy-kajakowe-deski-sup-lodzie-wioslowe-wandrus-turnus-trzeci-2023-img_0003.jpg   Obóz 10 Przygód
Wcale nie trzeba opłynąć Hornu kajakiem czy podróżować po dzikiej Amazonii, by zakosztować przygody. Wszystkie atrakcje na jednym obozie. Żeglarstwo, quady, paintball, holowanie na oponce i bananie za motorówką, szaleństwo na deskach, rejsy szybką motorówką, park linowy, podstawy windsurfingu. Na obozie  przeżyjecie codziennie nowe przygody. Nie mamy czasu na nudę, ciągle robimy coś ekscytującego. A po pełnych emocji zajęciach i wyprawach znajdziemy czas na chwilę odpoczynku na plaży i kąpiele w jeziorze.
     
  Obóz Nurkowy OWD PSAI
Dla wszystkich, którzy chcą postawić pierwsze kroki w podwodnym świecie oraz lubią aktywności związane z wodą. Przygotujemy Cię do uprawiania pięknego sportu, jakim jest nurkowanie. Oprócz pełnego kursu płetwonurkowego (wg doskonałej metody międzynarodowej organizacji PSAI) na podstawowy stopień OWSD przewidziane są rejsy żeglarskie, wyprawy kajakowe i inne zajęcia na wodzie i nad wodą. Certyfikat OWD PSAI jest licencją międzynarodową i uprawnia, po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu do nurkowania na głębokość do 20 metrów w wodach otwartych na całym świecie (do ukończenia 18 roku życia pod nadzorem rodziców lub uprawnionych nurków)
.

.