Impreza

Wodny Obóz z Kursem na Młodszego Ratownika WOPR

wiek: 12 - 18 lat

Mazury
 - Wałdowo

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
MRW 124-06-202430-06-2024brak miejsc1999
Rezerwuj
MRW 201-07-202409-07-2024brak miejsc2399
Rezerwuj
MRW 310-07-202418-07-2024brak miejsc2399
Rezerwuj
MRW 419-07-202427-07-2024brak miejsc2399
Rezerwuj
MRW 528-07-202405-08-2024są wolne miejsca2399
Rezerwuj
MRW 606-08-202414-08-2024miejsca na zapytanie2399
Rezerwuj
MRW 715-08-202423-08-2024są wolne miejsca2399
Rezerwuj
MRW 824-08-202430-08-2024brak miejsc1999
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Lubisz wodę, dobrze pływasz, przyjedź na obóz i zrób kurs na Młodszego Ratownika WOPR. Celem takiego kursu jest przygotowanie uczestnika do pracy na kąpieliskach, pływalniach krytych i odkrytych, koloniach dla dzieci i obozach młodzieżowych oraz w czasie imprez na wodach i nad wodami, zgodnie z obowiązującymi przepisami - po uzyskaniu uprawnień państwowych Ratownika Wodnego.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

 • Ośrodek Wypoczynkowy BAJKA, Wałdowo 48, 14-100 Ostróda. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.

..:: CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie - zakwaterowanie w domkach drewnianych 4,5,6,7 osobowych, w każdym  domku łazienka – wc i prysznic, w pawilonie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych typu studio (w każdym pokoju łazienka – wc i prysznic).
 • Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
 • Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
 • Ubezpieczenie - NW
 • Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
 • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.


..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

 • Dojazd autokarem lub pociągiem. Szczegółowe informacje i rozkład jazdy tutaj
 • Program Dodatkowe Atrakcje.
 • Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) - 2 PLN/os.
 • Obowiązkowa opłata szkoleniowa na Młodszego Ratownika WOPR: 700 zł. Opłata szkoleniowa jest integralną (obowiązkową) dopłatą za udział w imprezie i podstawą do przyjęcia na imprezę
 • Opłata za ergzamin i dokumenty około 250 zł.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

 • Wiek 12 lat.
 • Uiszczone Obowiązkowa opłaty dodatkowe wymienione wyżej w punkcie Za Dodatkową Opłatą (szkoleniowa na Młodszego Ratownika WOPR, TFP, TFG, za egzamin i dokumenty). Opłata szkoleniowa jest integralną (obowiązkową) dopłatą za udział w imprezie i podstawą do przyjęcia na imprezę
 • Egzamin - około 250 zł.
 • Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą lekarza i rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. 
 • Oświadczenie o dobrym stanie zdrowia i braku przeciwwskazań do szkolenia na uprawnienia młodszego ratownika WOPR pisemnie przez rodziców. Karta pływacka (można ją wyrobić na obozie). 
 • Wypełniona karta ewidencyjna WOPR podpisana przez Rodziców - kartę wypełnia się na tradycyjnie lub w formie formularza na obowie, przy pomocy kadry.

Warunki przystąpienia do kursu na Młodszego Ratownika WOPR:
1. Uczestnikiem może być każda osoba, w tym nieletni od 12 roku życia (ukończone 12 lat), która dopełni wymaganych formalności i wpłaci należne opłaty.
2. W przypadku osób niepełnoletnich zgoda rodziców lub prawnych opiekunów na uczestnictwo w kursie.
3. Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do odbycia kursu.
4. Karta pływacka.
5. Pozytywne zaliczenie praktycznego sprawdzianu wstępnego, na który składają się:
a) przepłynięcie dystansu 50 m sposobem dowolnym w czasie poniżej 45"
b) przepłynięcie pod wodą co najmniej 15 m (start z powierzchni wody)
c) wykazanie się umiejętnością pływania na grzbiecie z pracą nóg do żabki na dystansie 25 m

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ

 • Wyżej wymienione, wypełnione dokumenty, 
 • Czepek kąpielowy, okulary do pływania w wodzie, ABC nurkowania. 
 • 2 zdjęcia legitymacyjne (podpisane na odwrocie). 
 • Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). 
 • Kaucja zwrotna 50 zł.

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: PROGRAM

 • Kurs na Młodszego Ratownika WOPR

Program obejmuje: sprawdzian wstępny, zagadnienia prawne i etyka, organizacja pracy Ratownika WOPR, ratownictwo medyczne, techniki ratownictwa wodnego. Celem kursu jest otrzymanie uprawnień Młodszego Ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zajęcia praktyczne to m.in: egzamin sprawnościowy, pływanie stylowe i w ubraniu, skoki ratunkowe oraz sposoby bezpiecznego wejścia do wody, podstawy nurkowania, posługiwanie się podręcznym sprzętem ratowniczym (koło, rzutka, węgorz i inne), holowanie poszkodowanych, symulowane akcje ratownicze, zawody. Zajęcia teoretyczne: zasady etyki wodniackiej oraz zabiegi RKO i pierwszej pomocy. Staż ratowniczy (na kąpielisku): praca z ratownikami na wieżyczkach, techniki ratownicze przy wykorzystaniu skutera wodnego, desant z motorówki i nauka prac bosmańskich.

Uczestnicy otrzymują legitymację WOPR, oraz uprawnienia Młodszego Ratownika WOPR (Junior Lifesaver - Międzynarodowej Organizacji Ratownictwa Wodnego ILS - International Life Saving). Dla osób zainteresowanych istnieje możliwość wyrobienia Karty Identyfikacyjnej Członka WOPR oraz dodatkowo do karty, Identyfikatora stopnia WOPR (dwa plastiki 20 zł za każdy dokument). W przypadku zainteresowania nabyciem ww. dokumentów należy posiadać dodatkowe dwa zdjęcia o wymiarach 3,5 x 4,5 cm oraz specjalną zgodę rodziców. Dokumenty zostaną przekazane drogą pocztową w terminie min. 2 miesięcy od zakończenia obozu.

 • Rejsy żeglarskie

Popłyniemy na pokładzie jachtu z instruktorem, który nauczy nas podstaw żeglowania i zachowania na pokładzie, czyli tego wszystkiego, co wykwalifikowany członek załogi wiedzieć powinien.

 • Kajaki lub rowery wodne

Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Czy jednak tak łatwo się nimi manewruje? Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawę po jeziorze, a w ośrodku zrealizujemy zawody - slalom, wyścigi, manewrowanie precyzyjne.

 • Wyprawy rowerowe 

przez stare, piękne lasy mazurskie.

 • Podchody

Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.

 • Olimpiada Wodna

Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.

 • Wieczorne Ogniska

Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach.

 • Flagi

Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika.

 • Dyskoteki

Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych.

 • Baloniada

Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro.

 • Festiwal Kolorów

To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze!

..:: WIECZORNA KAWIARENKA - tylko dla uczestników obozów Wandrusa 
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal, gdzie gramy w popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn.

Galeria imprezy