Rejsy żeglarskie turystyczne i szkoleniowe na patent

Rejsy żeglarskie turystyczne lub szkoleniowe
były od samego początku firmy obecne w ofercie Wandrusa. Zapraszamy Was na rejsy szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich, na których możecie żeglować turystycznie jak i zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtów - patent żeglarza jachtowego. Rejs szkoleniowy kończy się egzaminem na patent żeglarza jachtowego. Oba rejsy - turystyczny i szkoleniowy płyną wspólnie, tą samą trasą. Rejs to przygoda, wędrówka, wyprawa. Grupa jachtów wspólnie płynie ustaloną trasą, codziennie zmieniając miejsce noclegu. Program rejsu zakłada dużo żeglowania, aby odwiedzić jak najwięcej mazurskich akwenów i ciekawych miejsc. Podzieleni na załogi żeglujemy, codziennie nocując w dużych i znanych portach a także małych przystaniach, wyspach i bindugach. Każda załoga ma swojego sternika-instruktora, pod opieką którego żegluje, wypoczywa, wspólnie przyrządza posiłki. Kąpiemy się, opalamy, wypoczywamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca położone na trasie rejsu, często niedostępne od strony lądu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - wieczory z gitarą przy ognisku i wspólne wyjścia na dyskotekę czy na szanty do tawerny. Organizujemy zawody pomiędzy załogami, chrzest żeglarski z nadaniem imion. Żeglujemy na jachtach kabinowych klasy Antila 27, Antila 26, Antila 24, Tango 780, Sasanka 660 i podobnej klasy. Uczestnicy nocują w kabinach jachtów, na koi z materacem.

Obozy żeglarskie stacjonarne rekreacyjne lub szkoleniowe
przeznaczone są dla osób które lubią żeglować, ale jeszcze nie chcą lub nie mogą zdawać egzaminu na patent żeglarski. Program dnia obozu rekreacyjnego przewiduje przeważnie pół dnia spędzanego na wodzie, a pozostałą część dnia organizujemy inne aktywności obozowe. Uczestnicy poznają podstawy obsługi prowadzenia jachtu, uczą się sterować, obsługiwać żagle, cumy i mnanewrować, ale bez intensywnego szkolenia. Zainteresowani uczestnicy mogą żeglować dłużej, nawet cały dzień po uzgodnieniu z kadrą.
Obóz szkoleniowy na patent żeglarza jachtowego przeznaczony jest dla uczestników, którzy chcą przejść pełne szkolenie na patent żeglarza i zdawać egzamin pod koniec obozu. Zajęcia na wodzie i wykłady teoretyczne trwają cały dzień - od rana do wieczora.


Obozy sportów wodnych
to oferta dla wszystkich wodomaniaków, którzy chcą więcej aktywności, niż samo żeglowanie jachtem. Organizujemy obozy windsurfingowe, z nauką pływania na nartach wodnych, wakeboardzie, z pływaniem motorówką, wyprawami kajakowymi i oczywiście pływaniem na jachtach żaglowych. Uzupełnieniem programu takich obozów jest zabawa na wodzie - holowanie na bananie czy oponce, gra w piłkę wodną czy aquazorbing (kula wodna).


Zapraszamy na wakacyjne rejsy żeglarskie i żeglarskie obozy stacjonarne Wandrusa na Mazurach


   Rejs żeglarski turystyczny Wielkie Jeziora Mazurskie (12-18 lat)
Grupa jachtów wspólnie płynie ustaloną trasą, codziennie zmieniając miejsce noclegu. Program rejsu zakłada dużo żeglowania, aby odwiedzić jak najwięcej mazurskich akwenów i ciekawych miejsc. Podzieleni na załogi żeglujemy, codziennie nocując w dużych i znanych portach a także małych przystaniach, wyspach i bindugach. Każda załoga ma swojego sternika-instruktora, pod opieką którego żegluje, wypoczywa, wspólnie przyrządza posiłki. Kąpiemy się, opalamy, wypoczywamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca położone na trasie rejsu, często niedostępne od strony lądu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - wieczory z gitarą przy ognisku i wspólne wyjścia na dyskotekę czy na szanty do tawerny. Rejs ma charakter rekreacyjny ale uczestnicy biorą udział w sterowaniu, obsłudze żagli a chętni uczą się podstaw żeglowania.
     
  Rejs żeglarski szkoleniowy na patent żeglarza jachtowego
Wielkie Jeziora Mazurskie (14-18 lat)

Grupa jachtów wspólnie płynie ustaloną trasą, codziennie zmieniając miejsce noclegu. Program rejsu zakłada szkolenie na patent żeglarza z egzaminem pod koniec rejsu - na wodzie ćwiczymy manewry, odbywają się wykłady teoretyczne. Podzieleni na załogi żeglujemy, codziennie nocując w dużych i znanych portach a także małych przystaniach, wyspach i bindugach. Każda załoga ma swojego sternika-instruktora, pod opieką którego żegluje, wypoczywa, wspólnie przyrządza posiłki. Kąpiemy się, opalamy, wypoczywamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca położone na trasie rejsu, często niedostępne od strony lądu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - wieczory z gitarą przy ognisku i wspólne wyjścia na dyskotekę czy na szanty do tawerny.
     
  Obóz żeglarski stacjonarny na patent żeglarza jachtowego, Mazury (14-18 lat)
Program obozu podporządkowany jest szkoleniu na patent żeglarza. Dużo czasu spędzamy na wodzie trenując manewry, odbywają się także wykłady teoretyczne. Rozkład zajęć uzależniony jest przede wszystkim od pogody, na przykład: gdy wieje wiatr – dużo pływamy, gdy nie można żeglować – wykorzystujemy czas na teorię. Szkolenie na patent realizujemy wg programu Polskiego Związku Żeglarskiego. Obejmuje manewrowanie jachtem i teorię. Egzamin odbywa się pod koniec obozu. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: wyprawy quadowe, paintball, jazdy na torze gokartowym, rejsy motorówką.
     
  Zostań żeglarzem - Pierwszy Obóz Żeglarski (10-13/14 lat) 
Zarażamy pasją do żeglowania! Obóz przeznaczony jest dla tych, którzy chcą uczyć się żeglować w stylu zbliżonym do obozu żeglarskiego, ale nie mają 14 lat i nie mogą zdawać egzaminu. W trakcie zajęć największy nacisk kładziemy na praktykę i naukę żeglowania. Uczestnicy codziennie żeglują przez kilka godzin, a chętni mogą żeglować dłużej. Nie "wozimy" uczestników na wielkich jachtach, na których nie są w stanie brać udziału w manewrach czy sterowaniu. Pływamy przeważnie na jachtach kabinowych średniej wielkości (6-7 metrów) dzięki czemu uczestnicy aktywnie biorą udział w obsłudze żagli i sterowaniu. Oprócz żeglarstwa uczestnicy obozu biorą udział w zajęciach mających na celu oswojenie z wodą i zachęcenie do uprawiania różnych sportów wodnych i rekreacji na wodzie, połączone z aktywnym wypoczynkiem. Obozowe zajęcia uzupełnia bogaty program zajęć dodatkowych, wyprawy rowerowe, gry i zabawy, kąpiele i plażowanie, wieczorne ogniska i dyskoteki. Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pingiem, pinballem, grillem czy ogniskiem. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: paintball, wyprawy quadowe, jazdy na torze gokartowym.
     
  Obóz Żeglarsko-Quadowy, Wałdowo (10-12, 13-15, 16-18 lat) 
To obóz dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas w terenie - na wyprawach quadowych i na wodzie - na rejsach żeglarskich. Uczestnicy codziennie żeglują przez kilka godzin, oraz jeżdżą na kilkugodzinne wyprawy quadowe na quadach CanAm i Kymco (można wybrać kilka wersji czasu jazdy na quadach). Pływamy przeważnie na jachtach kabinowych średniej wielkości (6-7 metrów) dzięki czemu uczestnicy aktywnie biorą udział w obsłudze żagli i sterowaniu. Obozowe aktywności uzupełnia bogaty program zajęć dodatkowych, gry i zabawy, kąpiele i plażowanie, wieczorne ogniska i dyskoteki. Wieczorami kawiarenka tylko dla uczestników obozów (dla starszych także podczas początków ciszy nocnej) z karaoke, bilardem, ping-pongiem, pinballem, grillem czy ogniskiem. Rozszerz program o dodatkowe zajęcia: paintball, jazdy na torze gokartowym.
 
     

Więcej informacji, porady jaki obóz wybrać:
tel. 501-647-139, 504-460-166


 

.a