Impreza

Obóz Dronowy "Świat z Lotu Ptaka"

wiek: 10 - 18 lat

Mazury - Gierłoż


terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
OMG 102-07-202212-07-20222799
Rezerwuj
OMG 213-07-202223-07-20222799
Rezerwuj
OMG 324-07-202203-08-20222799
Rezerwuj
OMG 404-08-202214-08-20222799
Rezerwuj
OMG 515-08-202225-08-20222799
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Świat z lotu ptaka, obserwacja przyrody, terenu, możliwość wykonania wspaniałych zdjęć - to tylko niektóre z możliwości dronów. Pod okiem naszych doświadczonych instruktorów poznacie podstawy latania i pilotażu dronów oraz obróbkę zebranego podczas lotu materiału foto video. Jeśli pasjonujesz się nowoczesną technologią, fascynuje cię świat z lotu ptaka to ten obóz jest napewno dla Ciebie. Po zajęciach z dronami weżmiecie udział w wielu aktywnościach obozowych. Odpoczniemy na plaży, będziemy szaleć na deskach cholowani za motorówką, popłyniemy jachtem po jeziorze, będziemy podglądać okoliczną przyrodę podczas wyprawy kajakowej, a na wycieczce rowerowej przemierzymy piękne, stare lasy mazurskie.


..:: PROGRAM PODSTAWOWY - zawarty w cenie obozu

 • Zajęcia praktyczne z dronami
 • technika naziemna, przygotowanie do lotu krok po kroku, pilotowanie BSP z zachowaniem bezpieczeństwa, sytuacje awaryjne w powietrzu, czynności po lądowaniu, nauka prawidłowej eksploatacji statku powietrznego
 • Manewry lotnicze dronami
 • szczegółowe zasady lotów w kat. Open (podkat. A1 i A3), za co tak naprawdę odpowiada pilot BSP, skrzyżowania w powietrzu – ustalanie pierwszeństwa, jak dobrze zaplanować lot – metody planowania trasy, strefy geograficzne w przestrzeni powietrznej, sprawdź przestrzeń – wykorzystanie aplikacji Droneradar, jak uzyskać zgodę na lot w przestrzeni ograniczonej?
 • Obsługa naziemna
 •  podkategoria A1 i A3 – omówienie z podziałem na klasy, Bezzałogowy Statek Powietrzny (BSP) typu MR (Multirotor), konstrukcja skorupowa a modułowa BSP – różnice, quadro, hexa, octo – jakie znamy zestawy napędowe, jak zbudowany jest układ napędowy i układ zasilania BSP, z czego składa się układ sterowania i komunikacja radiowa?, sygnalizacja świetlna stosowana w BSP, tryby lotu i fail safe, jak ustawić aplikację pod kątem filmu i fotografii
 • Bezpieczeństwo
 •  odpowiedzialność karna i cywilna pilota BSP, skutki naruszenia przepisów lotniczych, jak się dobrze zabezpieczyć – wszystko o ubezpieczeniu OC, awarie – przyczyny powstawania i procedury postępowania
 • Wykorzystanie dronów
 •  eksploracja pobliskiego terenu
 •  fotografia z zastosowaniem dronów
 •  kręcenie filmów z lotu ptaka
 • Nauka obróbki zebranego podczas lotu materiału foto video


..:: PROGRAM DODATKOWY -
zawarty w cenie obozu

 • Żeglarstwo - rejsy żeglarskie
  Zaczniemy od nauki podstaw - stawiania żagli, obsługi osprzętu, zachowania na pokładzie, zasad bezpieczeństwa. Później rejsy po jeziorze na pokładzie jachtu żaglowego. Wszyscy będą uczyli się sterować, obsługiwać żagle i liny. Zacumujemy na brzegu bezludnej wyspy, wpłyniemy do zatoki, gdzie poszukamy źródełka z bardzo czystą wodą. Dla chętnych - wyprawa żeglarska z noclegiem na jachcie.
 • Rejs żeglarski z noclegiem na jachcie
  Chętni uczestnicy mogą wziąć udział w rejsie z noclegiem na jachcie. Wypływamy na jezioro, po kilku godzinach żeglowania zawijamy do zacisznej zatoki, z polaną otoczoną lasem. Wieczór spędzamy nad ogniskiem przy dźwiękach gitary, jemy kolację - suchy prowiant i kiełbaski pieczone nad ogniskiemm. Nocujemy w zacisznych kabinach jachtu. Rano płyniemy jachtem do ośrodka.
 • Kajaki lub rowery wodne
  Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawy po jeziorze.
 • Plażowanie i kąpiele
  Czyli słodkie leniuchowanie, plażowanie i kąpiele.
 • Rowery
  Jak bezpiecznie jeździć na rowerze, być widocznym na drodze, postępować w razie wypadku - to tylko niektóre z informacji jakich dowiemy się na zajęciach. Po instruktażu zapraszamy na wycieczkę. Mazury i Suwalszczyzna to doskonały region do uprawiania turystyki rowerowej. Niezbyt długie, ale często zaskakująco strome zjazdy dodają emocji jeździe na rowerze.

..:: PROGRAM DODATKOWY DLA CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW - zawarty w cenie obozu

 • Survival
  Przygotowanie prowizorycznego schronienia, budowa szałasów i legowisk z zastosowaniem podręcznych środków. Leśna i wodna kuchnia. Wyznaczanie kierunków świata, podstawy posługiwania się mapą i kompasem, wykonywanie szkiców przebytej drogi i terenu - w tym wykonanie planu terenu z uwzględnieniem skali, znaki patrolowe, imprezy na orientację.
 • Zajęcia strzeleckie
  Strzelanie z broni nowoczesnej i tradycyjnej - wiatrówki pneumatyczne, łuki. Zawody w strzelaniu do tarczy.
 • Gra terenowa - podchody
  Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
 • Olimpiada Wodna
  Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
 • Olimpiada Sportowa
  Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.

..:: PROGRAM WIECZORNY (po kolacji)
Wieczorne Ogniska. Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach. Gry i Zabawy Stolikowe. W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. Nocny Maraton Filmowy. Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. Gra Flagi. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika. Dyskoteki. Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych. Baloniada. Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro. Festiwal Kolorów. To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! I wiele innych różnorodnych zajęć.

..:: WIECZORNA KAWIARENKA - tylko dla uczestników obozów Wandrusa 
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal, gdzie gramy w popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn.

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.


..:: WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI I PRZEBIEGU OBOZU
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Gierłoż - Ośrodek Księżycowy Dworek. Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do 10.00.

..:: CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie - zakwaterowanie w pawilonach hotelowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych (w każdym pokoju łazienka – wc i prysznic, telewizor) oraz w dużych domkach-bungalowach (w każdym łazienka – wc+prysznic).
 • Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
 • Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
 • Ubezpieczenie - NW
 • Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
 • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

 • Dojazd autokarem lub pociągiem więcej - tutaj.
 • Program Dodatkowe Atrakcje więcej - tutaj.
 • Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek 10 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Dokumenty wymienione w punkcie „główne wymagania”. Dres, ubranie i obuwie sportowe, ciepłe swetry, czapkę z daszkiem, latarkę, zeszyt, długopis, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, obuwie do chodzenia w wodzie.
Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Kaucja zwrotna 50 zł.

 • Poradnik Wandrusa jak się spakować na obóz - tutaj

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce - więcej - tutaj.

 

Galeria imprezy