Impreza

Obóz Młodzieżowy Grecja "U stóp Olimpu"

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
SGRE 112-07-202321-07-20232710
Rezerwuj
SGRE 208-08-202317-08-20232710
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, MIEJSCE POBYTU
Olimpic Beach położona jest na Riwierze Olimpijskiej, nad Morzem Egejskim, w sąsiedztwie pasma gór Olimpu. Największą atrakcją miejscowości jest przepiękna, szeroka, piaszczysta plaża, która rozciąga się na długości ok. 3 km łącząc się z sąsiednią miejscowością. Plaża posiada błękitną flagę UE, czyli spełnia najwyższy standard czystości i bezpieczeństwa – jest wyposażona w prysznice i przebieralnie, posiada rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, bary i tawerny. Nad bezpieczeństwem kapiących się czuwają ratownicy. Miejscowość ma spokojny charakter, ale w sąsiadującej Paralii znajduje się duża liczba kawiarni i dyskotek.

..:: PROGRAM PODSTAWOWY

 • Dzień 1: wyjazd z Polski, przejazd do Serbii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 • Dzień 2: śniadanie, przejazd do Grecji, zakwaterowanie w hotelu ok. godz. 18.30, obiadokolacja, nocleg.
 • Dzień 3 - 8: wypoczynek i realizacja programu:
  • wypoczynek nad morzem – kąpiele morskie i słoneczne,
  • spacery po urokliwych, pełnych atrakcji miasteczkach greckiego wybrzeża,
  • wycieczka do ruin średniowiecznego zamku Platamonas dawnej twierdzy krzyżowców, następnie przejazd do miasteczka „zaklętego w kamieniu” Starego Panteleimonu - zwiedzanie skansenu, czyli 200-letniej wioseczki, położonej na zboczach niskiego Olimpu na wysokości 460 m n.p.m., z zachowanymi domostwami, kościółkiem i przepięknym placem porośniętym 200 - letnimi platanami. Cała wioska pachnie ziołami, a nawet w deszczowe dnidoskonale widać stąd Zatokę Egejską,
  • wycieczka do słynnych "wiszących” Klasztorów Meteora w Kalambace - geologiczny fenomen, ogromne skały, na szczycie których znajdują się 24 klasztory prawosławne, z których 6 jest otwartych dla zwiedzających,
  • zabawa w najbardziej znanej i lubianej wśród Polaków dyskotece Cocus,
  • korzystanie z basenu (2 x w turnusie),
  • program animacyjny, zajęcia sportowe,
 • Dzień 9: śniadanie, przejazd do Serbii, obiadokolacja, nocleg.
 • Dzień 10: śniadanie, przejazd do Polski, zakończenie obozu.


..:: PROGRAM DODATKOWY - DLA CHĘTNYCH (płatny dodatkowo)
realizowany przy min. 30 uczestnikach. Deklarację uczestnictwa w imprezie fakultatywnej należy zgłosić przy podpisywaniu umowy, płatność w autokarze u kierownika obozu.

 • Ateny
  Zwiedzimy stadion Kalimarmaro, czyli Stadion Olimpijski, gdzie odbyły się
  pierwsze Igrzyska Olimpijskie ery nowożytnej, świątynia Zeusa Olimpijskiego - jednego z największych i najdłużej budowanych miejsc kultu Zeusa oraz obok Łuku Hadriana, który był granicą oddzielającą Ateny rzymskie od antycznego królestwa. Następnie zwiedzimy Akropol, gdzie zobaczymy: monumentalną bramę Propyleje, Partenon, Erechtejon, spacer przez Areopag, miejsce sądu w starożytności, starożytną Agorę grecką, która począwszy od VI w. p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego Aten i dalej przez ruiny agory rzymskiej z Wieżą Wiatrów. Zobaczymy ruiny Biblioteki Hadriana i Katedrę Ateńską. Na Placu Syntagma (Placu Konstytucji) obejrzymy zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w wykonaniu gwardzistów Evzoni ubranych w regionalne stroje. Wczesnym popołudniem opuszczamy Ateny. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Termopilach, gdzie miała miejsce słynna bitwa Greków, pod wodzą Leonidasa. Koszt wycieczki od osoby 60 euro.
 • Rejs statkiem na wyspę Skiathos z dyskoteką - rejs z nauką tańca greckiego i dyskoteką, na wyspę znaną m.in. z kadrów w filmie „Mamma mia”. Koszt wycieczki od osoby 45 euro.


..:: WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI I PRZEBIEGU OBOZU
..:: ZAKWATEROWANIE
Hotel Kalisto**+ w Olimpic Beach. Pokoje  przestronne 2, 3 -osobowe z łazienką, balkonem, lodówką, TV Sat. Hotel posiada windę, bezpłatne WiFi, klimatyzację. Położony w centrum miejscowości ok. 250 m od plaży. Na terenie obiektu: jadalnia, taras, patio. W pobliżu obiektu znajduje się hotel z udostępnionym dla naszej grupy basenem, boisko do gry w piłkę nożną i koszykówkę. Podczas noclegów tranzytowych hotel w Serbii.

..:: TRANSPORT (AUTOKAR)
Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, wc, barek, DVD). Na terenie Polski przejazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

..:: CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie - Hotel Calisto**, 9 noclegów.
 • Wyżywienie - 3 posiłki dziennie podczas pobytu w Grecji. Woda dostępna cały dzień. Pierwsze świadczenie - obiadokolacja, ostatnie - śniadanie. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane + bufet sałatkowy. Wyżywienie w pozostałe dni - patrz program.
 • Kadra - wykwalifikowani wychowawcy. Ratownik na plaży i przy basenie.
 • Ubezpieczenie - NW i KL.
 • Realizację programu (część zajęć programowych opłacana przez uczestników w ramach obowiązkowych wydatków - wycieczki Meteory, Platamonas patrz "Za dodatkową opłatą").
..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Uczestnicy obozu muszą posiadać: obowiązkowo dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, buty do wody, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 100 euro). W dniu przyjazdu do hotelu pobierana będzie kaucja zwrotna w wysokości 15 euro za ewentualne zniszczenia.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

 • Obowiązkowe wydatki związane z realizacją programu podstawowego - ok. 65 Euro (wycieczki Metreory, Platamonas, taksy klimatyczne, przewodnicy itp.).
 • Dodatkowe miejsca dojazdowe na terenie Polski do głónych miejsc wsiadania autokarem lub pociągiem. Rozkład jazdy i lista przystanków niżej. 
 • Dodatkowe Wycieczki.
 • Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 zł.


..:: TRASA PRZEJAZDU I PRZYBLIŻONY ROZKŁAD JAZDY AUTOKARU
Miejsca zbiórek/wsiadania (bez dopłat)
Bydgoszcz, godz. 03.45 - Hala Łuczniczki, ul. Toruńska 59.
Toruń, godz. 04.45 - Dworzec PKP Toruń Główny, ul. Kujawska 1.
Ciechocinek, godz. 05.15 - McDonalds, Szosa Ciechocińska 9, 87-700 Odolion.
Włocławek, godz. 05.45 - Dworzec PKP Włocławek Główny.
Kutno, godz. 07.00, Dworzec Główny PKP.
Łódź Widzew, godz. 08.00, Dworzec PKP (obok McDonalds)
Częstochowa, godz. 09.30, Dworzec PKP, Al. Wolności 21.
Katowice, godz. 10.15 Dworzec PKP, Plac M. i L. Kaczyńskich 2.

Miejsca zbiórek/wsiadania za dodatkową opłatą (dojazd z przesiadką przy min 3 uczestnikach)
Szczecin 450 zł, Koszalin 450 zł, Gorzów Wielkopolski 500 zł, Poznań 250 zł, Piła 250 zł, Gdańsk 250 zł, Wrocław 250 zł, Opole 250 zł, Olsztyn 250 zł, Warszawa 300 zł.

Galeria imprezy