Impreza

Obóz quadowo - przygodowy, Zakopane

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
OQPZ 507-08-201914-08-2019a - 10 godzin szkolenia i jazdy na quadach
b - 15 godzin szkolenia i jazdy na quadach
3499 (a)
3999 (b)
Rezerwuj
Rezerwuj

..:: DLA KOGO JEST TEN OBÓZ?
Dla uczestników, którzy bardzo dobrze samodzielnie jeżdżą na quadzie w średniotrudnym terenie i chcą doskonalić swoje umiejętności oraz uczyć się jazdy quadem w trudnym i bardzo trudnym terenie. Szczegóły - patrz program szkolenia quadowego niżej.

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Ideą organizowanego przez nas obozu jest rozwijanie Waszych umiejętności w jeździe na quadzie, nauka jazdy na quadzie w trudnym terenie górskim, tak aby naprawdę móc wykorzystać w pełni możliwości, jakie daje quad w jeździe po bezdrożach. Szkolenie prowadzone jest przez Oskara Pieprzaka, zwycięzcy wielu bardzo trudnych rajdów przeprawowych, w tym Mistrzostw Polski.
Teren do jazdy na quadach to typowo górskie obszary w rejonie pasma Gubałówki, drogi leśne, wąwozy, rzeki, zjazdy i podjazdy, piękne widokowe polany i tatrzański klimat terenu górskiego Tatr na Gubałówce i w jej okolicy. Wszystkie przejazdy odbywają się zgodnie z przepisami i poszanowaniem prawa. Szkolenia odbędą się w zróżnicowanym terenie górskim.
To wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy już na quadach jeżdżą samodzielnie i którzy chcą doskonalić swoje umiejętności. Uczestnicy jeżdżą podzieleni na grupy, stosownie do swoich umiejętności. Na naszym obozie jeździmy na quadach w prawdziwym terenie a nie na sztucznym torze. Dzięki temu każdy wyjazd staje się prawdziwą wyprawą off-road. Tumany kurzu, kąpiele w błocie, gęste krzaki, wodne przeszkody i dzikie tereny będą nam towarzyszyły podczas wypraw na czterokołowych maszynach. Obszary leśne usłane nierównościami, błotnistymi pułapkami, trawersami i wysokimi zaroślami zapraszają  na ekstremalną zabawę.


..:: KADRA SZKOLENIOWA
Oskar Pieprzak to uczestnik bardzo wielu rajdów quadowych. Zdobył dwa tytuły Mistrza Polski w jeździe przeprawowej na quadach i wiele miejsc medalowych w różnych rajdach.
Na obozach podzieli się z Wami swoim ogromnym doświadczeniem i wiedzą. Macie wyjątkową okazję skorzystać z jego doświadczeń.
Więcej w dziale Kadra quadowa - tutaj


..:: PROGRAM SZKOLENIA QUADOWEGO, poziom IV i V

Uczestnicy realizują program podzieleni na małe grupy, stosownie do swoich umiejętności. Przejście do dalszych etapów i poziomu szkolenia czy stopniowanie trudności nie jest "automatyczne", ale uzależnione od kondycji uczestników i opanowania przez nich odpowiedniej techniki. 

Poziom IV | Quad off road adventure | Przygodowa jazda w terenie, podstawy jazdy w trudnym terenie | Technika
Techniki jazdy quadem w zależności od terenu. Przedstawienie budowy oraz zasady działania quada i jego optymalizacja. Ekwipunek - odpowiednie ubranie w terenie. Zasady poruszania się po bezdrożach i lasach. Ocena możliwości terenowych quada i dobór opon. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy.
Pokonywanie trudnych przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym, pokonywanie głębokich rowów, pokonywanie przeszkód wodnych, przejazdy przez zwalone pnie drzew. Technika jazdy w terenie podmokłym (torfowiska).
Zasady użycia  napędu 4x4, blokady dyferencjału oraz biegu terenowego L. Techniki pokonywania zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów. Ocena sytuacji w sytuacjach ekstremalnych. Zagrożenia i niebezpieczeństwa, czyli jak uniknąć wywrotki. Pierwsza pomoc - niezbędne akcesoria. Podstawowe techniki asekuracji w grupie.

Quad off road extreme | Ekstremalna jazda w trudnym terenie - technika i taktyka (stopień V)
Doskonalenie wcześniej poznanych technik jazdy w terenie. Techniki jazdy quadem w zależności od terenu. Przedstawienie ogólnej budowy oraz zasady działania quada i jego optymalizacja. Ekwipunek - odpowiednie ubranie w terenie. Zasady poruszania się po bezdrożach i lasach. Ocena możliwości terenowych quada i dobór opon. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy. Zasady użycia  napędu 4x4, blokady dyferencjału oraz biegu terenowego L. Pokonywanie przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym, pokonywanie rowów, pokonywanie przeszkód wodnych, przejazdy przez zwalone pnie drzew. Zagrożenia i niebezpieczeństwa, czyli jak uniknąć wywrotki. Pierwsza pomoc - niezbędne akcesoria.
oraz:
wydostawanie się z trudnych opresji terenowych bez pomocy osób trzecich. Szkolenie z wykorzystania wyciągarki oraz narzędzi wspomagających. Techniki łączenia taśm, lin oraz liny kinetycznej. Nocne techniki jazdy terenowej – nawigacja i oświetlenie. Techniki pokonywania długich i stromych zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów – lina asekuracyjna oraz techniki alpinistyczne. Techniki wzajemnej asekuracji w grupie podczas pokonywania przeszkód terenowych, stromych zjazdów, trawersów, ostrych zwrotów. Ustawienie quada do pokonywania przeszkód. Ocena sytuacji w sytuacjach ekstremalnych.
..:: PROGRAM PODSTAWOWY

Quady
Szkolenie na quadach Yamaha Grizzly 450.
10 lub 15 godzin jazdy i szkolenia na quadach w terenie górskim, doskonałym do szkolenia w jeździe na quadach w trudnym terenie.
Bardzo zróżnicowany teren umożliwia naukę trawersowania zboczy czy pokonywania trudnych przeszkód terenowych.  To miejsce wprost stworzone dla miłośników quadów, zwłaszcza tych, którzy byli już na obozie na Mazurach w Rynie czy na Warmii w Wojciechach!

..:: PROGRAM DODATKOWY
Wycieczki górskie

Krótsze i dłuzsze wycieczki w góry, wycieczka do Morskiego Oka, turystycznego symbolu polskich Tatr. Jest to największe jezioro tatrzańskie i nie bez powodu uważane za najpiękniejsze.
Downhillowy zjazd rowerami z Gubałówki
Proste zasady i mega fun dla każdego.
Zakopane
Spacer najsłynniejszą ulicą - Krupówkami, zwiedzanie Zakopanego - zimowej stolicy Tatr.


..:: PROGRAM WIECZORNY (po kolacji)
Wieczorne Ogniska
Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach.

..:: WIECZORNA KAWIARENKA 
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To sala, gdzie gramy np. w mafię, grillujemy.

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.

Czym nasz obóz różni się od obozów innych firm? Dlaczego warto go wybrać?

 • Posiadamy nowe quady marki CanAm 570, Kymco MXU 300 i inne.
 • Stale i na bieżąco uzupełniamy park pojazdów, w 2019 do naszych quadów dołączą nowe quady CanAm 570 i Kymco MXU 300.
 • W odróżnieniu od wielu organizatorów obozów jeździmy w prawdziwym terenie, pokonując długie, zróżnicowane trasy łąkowe, leśne, drogi szutrowe i piaszczyste, dobrane stosownie do umiejętności uczestników.
 • Każda jazda na quadach to długa wyprawa w teren, prawdziwa wyprawa off-road, a nie jazda w kółko po małym torze z uczestnikami zmieniającymi się co piętnaście minut.
 • Uczestnicy otrzymują specjalną kartę, na której razem z kadrą zapisują czas jazdy, tak by przez cały obóz każdy wyjeździł tyle, ile powinien. Wiele firm nie podaje w ogóle czasu jazdy na quadach lub podaje je jako zajęcia "w grupie", co bardzo ogranicza czas jazdy.
 • Realny czas jazdy na quadach jest w Wandrusie największy wśród wszystkich organizatorów obozów w Polsce i wynosi na obozie w Tatrach w Zakopanem 10 lub 15 godzin jazdy na jednego uczestnika (wielu organizatorów podaje w opisie swoich obozów na przykład "pięć zajęć na quadach w grupie", co oznacza że uczestnicy podczas dwugodzinnych zajęć jeżdżą na przykład 15-20 minut.
 • Bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo, dlatego uczestnicy jeżdżą w terenie odpowiadającym ich możliwościom i umiejętnościom.
 • Jeździmy w małych grupach, 2-3-4 osobowych, dzięki temu instruktor jest w stanie kontrolować wszystkich uczestników. 
 • Wyjazdy w niewielkich grupach pozwalają dobrać uczestników którzy mają zbliżone umiejętności i doświadczenie, dzięki czemu każda grupa pokonuje trasę dostosowaną do jej możliwości i umiejętności.
 • Najbardziej zaawansowani uczestnicy wyjeżdżają na jazdy nocne. 
 • Trasę i prędkość kolumny quadowej wyznacza instruktor.
 • Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania: 501 647 139 (Piotr)

..:: WAŻNE INFORMACJE O OBOZIE
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

U Bukowskich, Salamandra 44, Kościelisko. Rozpoczęcie pierwszego dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.

..:: CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie - pokoje ośrodka U Bukowskich, pokoje z łazienką (wc+prysznic)
Wyżywienie - całodzienne w ośrodku Butorowy Dwór (sąsiadujący budynek) od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
Ubezpieczenie - NW
Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.
10 lub 15 godzin jazdy i szkolenia na quadach


..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek 14/15 lat, 16-18 lat, >18 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak.
Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY

Za dopłatą, pociągiem lub autokarem. Szczegółowy rozkład jazdy jest tutaj

..:: ZOBACZ TAKŻE INNE OBOZY QUADOWO-PAINTBALLOWO-GOKARTOWE WANDRUSA

Szkolenie quadowe I, II i III stopnia
CAMP RYN MAZURY
 • Quadowo-paintballowy - tutaj
 • Quadowo-gokartowy - tutaj
 • Quadowo-paintballowo-gokartowy - tutaj
 • Paintballowo-przygodowy - tutaj
 • Gokartowy Obóz Wyścigowy - tutaj
Szkolenie quadowe II i III stopnia
CAMP WARMIA - WOJCIECHY
 • Quadowo-szkoleniowy - tutaj

Szkolenie quadowe IV i V stopnia
CAMP BIESZCZADY - STĘŻNICA
 • Quadowo-szkoleniowy - tutaj
CAMP TATRY - ZAKOPANE GUBAŁÓWKA
 • Quadowo-szkoleniowy - tutaj
  jesteś na stronie tego obozu
..:: WARTO PRZECZYTAĆ
 • Dlaczego nasz obóz? Sprzęt obozowy - tutaj
 • Dziewczyny na obozach - tutaj
 • Jaki obóz wybrać? Porównaj - tutaj
 • Bezpieczeństwo na obozach - tutaj

Galeria imprezy