Impreza

Obóz quadowy z kursem na prawo jazdy AM, A1 lub B1

Mazury - Wałdowo

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
PJM 2-301-07-202418-07-2024prawo jazdy AM, A1, B1
dopłata za kurs na prawo jazdy 1500 + egzamin
4799
Rezerwuj
PJM 4-519-07-202405-08-2024prawo jazdy AM, A1, B1
dopłata za kurs na prawo jazdy 1500 + egzamin
4799
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA OBOZU, PROGRAM
Obóz quadowy z kursem na prawo jazdy kategorii AM, A1 lub B1.
Obóz ten to wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy chcą zdobyć młodzieżowe prawo jazdy i nauczyć się jeździć na quadach, jak również dla tych, którzy już na quadach jeżdżą samodzielnie i chcą doskonalić swoje umiejętności według programu szkolenia quadowego, który umożliwia stopniowanie trudności i stałe podnoszenie umiejętności w jeździe na quadzie. Uczestnicy jeżdżą podzieleni na grupy, stosownie do swoich umiejętności. Na naszym obozie jeździmy na quadach w prawdziwym terenie a nie na sztucznym torze. Dzięki temu każdy wyjazd staje się prawdziwą wyprawą off-road. Tumany kurzu, kąpiele w błocie, gęste krzaki i dzikie tereny będą nam towarzyszyły podczas wypraw na czterokołowych maszynach. Obszary leśne usłane nierównościami, błotnistymi pułapkami, trawersami i wysokimi zaroślami zapraszają Nas na ekstremalną zabawę. Czy jesteś gotowy? Jeśli tak, to ten obóz jest dla Ciebie. Po ekscytujących zajęciach na quadach odpoczniemy na plaży i weżmiemy udział w różnych obozowych aktywnościach -  żeglując  jachtem po jeziorze, będziemy podglądać okoliczną przyrodę podczas wyprawy kajakowej, a na wycieczce rowerowej przemierzymy piękne, stare lasy mazurskie. Szczegółowy program obozu dalej.

..:: DLA KOGO JEST TEN OBÓZ?
Dla uczestników, którzy chcą zdobyć określoną kategorię prawa jazdy i nauczyć się jeździć na quadach oraz dla tych, którzy już jeżdżą samodzielnie na quadzie w łatwym terenie i chcą doskonalić swoje umiejętności oraz uczyć się jazdy quadem w średnio trudnym terenie. Szczegóły - patrz program szkolenia quadowego niżej.

..:: SPRZĘT - QUADY
Nowe quady Kymco 300 MXU rocznik 2019, 2021, Can-Am Outlander 570 rocznik 2018, Kymco 250 MXU i Maxxer 300 rocznik 2017 i 2018,
Can-Am Outlander 470 rocznik 2020.

KategoriaUprawnienia do kierowaniaWiek
AM
  • motorowerem (pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;)
  • zespołem pojazdów złożonym z pojazdu o którym mowa w pierwszym punkcie i przyczepy o masie nieprzekraczającej masy własnej motocykla i 100 kg.
  • czterokołowcem lekkim, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;
  • 14 lat (przed ukończeniem 18 roku życia, konieczna pisemna zgoda rodziców)
A1
  • motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg,
  • zespołem pojazdów złożonym z pojazdu o którym mowa w pierwszym punkcie i przyczepy o masie nieprzekraczającej masy własnej motocykla i 100 kg.
  • motocyklem trójkołowy o mocy nieprzekraczającej 15 kW,
  • pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM.
  • 16 lat (przed ukończeniem 18 roku życia, konieczna pisemna zgoda rodziców)
B1
  • czterokołowcem (pojazd samochodowy przeznaczony do przewozu osób lub ładunków, z wyłączeniem samochodu osobowego, ciężarowego i motocykla, którego masa własna nie przekracza: w przypadku przewozu rzeczy 550 kg, w przypadku przewozu osób 400 kg)
  • pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM.
  • 16 lat (przed ukończeniem 18 roku życia, konieczna pisemna zgoda rodziców)

..:: CO DAJE WCZEŚNIEJSZE ZDOBYCIE PRAWA JAZDY AM, A1 lub B1?

  • Uprawnia do prowadzenia motocykli, lekkich samochodów i quadów po drogach publicznych.
  • Łączy wypoczynek na obozie ze zdobyciem uprawnień.
  • Zapewnia egzamin bezposrednio po kursie szkoleniowym.
  • Posiadaczy kat. B1 zwalnia w przyszłości od egzaminu teoretycznego przy zdawaniu na "dorosłe" prawo jazdy kategorii B.


Nowy quad CanAm 570 na naszych obozach w 2018 roku
, kolejny taki nowy quad dołączy w 2019 roku


..:: PROGRAM PODSTAWOWY

  • Szkolenie teoretyczne i praktyczne na wybraną kategorię prawa jazdy – szkolenie zgodnie z obowiązującymi przepisami i programem szkolenia, zakończone jest egzaminem.
  • 18 godzin jazdy na quadachuczestnicy realizują program podzieleni na małe grupy, stosownie do swoich umiejętności. Jeździmy w prawdziwym terenie.

..:: PROGRAM SZKOLENIA QUADOWEGO
Uczestnicy realizują program podzieleni na małe grupy, stosownie do swoich umiejętności. Przejście do dalszych etapów i poziomu szkolenia czy stopniowanie trudności nie jest "automatyczne", ale uzależnione od kondycji uczestników i opanowania przez nich odpowiedniej techniki i może następować w trakcie obozu.


..:: PROGRAM DODATKOWY

Rejsy żeglarskie

Rejsy żeglarskie jachtami kabinowymi po jeziorze to wspaniały relaks, wypoczynek i możliwość nauki podstaw żeglowania - stawiania żagli, obsługi osprzętu, zachowania na pokładzie, zasad bezpieczeństwa.
Rejs żeglarski z noclegiem na jachcie
Chętni uczestnicy mogą wziąć udział w rejsie z noclegiem na jachcie. Wypływamy na jezioro, po kilku godzinach żeglowania zawijamy do zacisznej zatoki, z polaną otoczoną lasem. Wieczór spędzamy nad ogniskiem przy dźwiękach gitary, jemy kolację - suchy prowiant i kiełbaski pieczone nad ogniskiemm. Nocujemy w kabinach jachtu. Rano płyniemy jachtem do ośrodka.

Kajaki lub rowery wodne
Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawy po jeziorze.
Plażowanie i kąpiele
Czyli słodkie leniuchowanie, plażowanie i kąpiele w jeziorze.
Rowery
Jak bezpiecznie jeździć na rowerze, być widocznym na drodze, postępować w razie wypadku - to tylko niektóre z informacji jakich dowiemy się na zajęciach. Po instruktażu zapraszamy na wycieczkę. Mazury i Suwalszczyzna to doskonały region do uprawiania turystyki rowerowej. Niezbyt długie, ale często zaskakująco strome zjazdy dodają emocji jeździe na rowerze.

..:: PROGRAM DODATKOWY DLA CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW
Survival
Poznamy tajniki przetrwania zarówno w teorii jak i w praktyce. Zajęcia prowadzone przez doświadczonych instruktorów pomogą nam w uwypukleniu pozytywów Naszej osobowości, uczą dokonywania słusznych wyborów.
:: ABC przetrwania
Przygotowanie prowizorycznego schronienia, budowa szałasów i legowisk z zastosowaniem podręcznych środków. Leśna kuchnia - zdobywanie i przygotowywanie pożywienia w lesie. Ogniska - rodzaje, rozpalanie, sposoby gaszenia.
:: Wodna kuchnia
Wędka z niczego, czy wodorosty są jadalne? Sposoby pozyskiwania i uzdatniania wody. 
:: Topografia i terenoznawstwo
Wyznaczanie kierunków świata, podstawy posługiwania się mapą i kompasem, wykonywanie szkiców przebytej drogi i terenu - w tym wykonanie planu terenu z uwzględnieniem skali, znaki patrolowe, imprezy na orientację.
Zajęcia strzeleckie
Strzelanie z broni nowoczesnej i tradycyjnej - wiatrówki pneumatyczne, łuki. Zawody w strzelaniu do tarczy.
Podchody
Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.

Olimpiada Wodna
Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
Olimpiada Sportowa

Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.

..:: PROGRAM WIECZORNY (po kolacji)
Wieczorne Ogniska
Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach.
Gry i Zabawy Stolikowe

W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. 
Nocny Maraton Filmowy
Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. 

Gra Flagi
Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika.

Dyskoteki
Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych.

Baloniada
Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro.

Festiwal Kolorów
T
o coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze!

..:: WIECZORNA KAWIARENKA 
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal, gdzie gramy w popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn.

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.


..:: WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI I PRZEBIEGU OBOZU
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ośrodek Wypoczynkowy BAJKA, Wałdowo 48, 14-100 Ostróda. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - zakwaterowanie w domkach drewnianych 4,5,6,7 osobowych, w każdym  domku łazienka – wc i prysznic, w pawilonie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych typu studio (w każdym pokoju łazienka – wc i prysznic).
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
Ubezpieczenie - NW
Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje.
Szkolenie na prawo jazdy 1500 zł + opłaty egzaminacyjne.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.


..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek wymagany na wybraną kategorię prawa jazdy. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. Warunkiem zapisania się na obóz jest posiadanie Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK), wyrabianego w miejscu zameldowania (niezbędne będzie do tego zaświadczenie od lekarza specjalisty, 1 fotografia o wymiarach 3,5 x 4,5, oraz wypełniony wniosek dostępny w Wydziale Komunikacji), dowodu osobistego lub paszportu. Program szkolenia realizowany jest zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o Ruchu Drogowym.
UWAGA!! Prosimy o dostarczenie numeru PKK 2 tygodnie przed wyjazdem.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy,  strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak. Buty trekingowe "za kostkę", rękawiczki motocyklowe lub rowerowe "bez palców". 2 zdjęcia legitymacyjne do książeczki quadowej i karty quadowej.
Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Kaucja zwrotna 50 zł.

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY

Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z kilkudziesięciu miast w Polsce. Szczegółowy rozkład jazdy jest tutaj












Galeria imprezy