Impreza

Z psem na wakacje - kolonia i obóz dla dzieci i młodzieży z własnymi psami, I stopnia (początkujący)

 

wiek: od 12 lat

Mazury – Ryn
 

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
OZPI 126-06-201606-07-2016

A - cena od jednej osoby z jednym psem
B - cena od jednej osoby towarzyszącej (bez psa)
C - cena od drugiej, trzeciej osoby towarzyszącej (bez psa)

Podane ceny są od jednej osoby
A-1749
B-1299
C-1099
Rezerwuj
Rezerwuj
Rezerwuj
OZPI 207-07-201617-07-2016

A - cena od jednej osoby z jednym psem
B - cena od jednej osoby towarzyszącej (bez psa)
C - cena od drugiej, trzeciej osoby towarzyszącej (bez psa)

Podane ceny są od jednej osoby
A-1749
B-1299
C-1099
Rezerwuj
Rezerwuj
Rezerwuj
OZPI 318-07-201628-07-2016

A - cena od jednej osoby z jednym psem
B - cena od jednej osoby towarzyszącej (bez psa)
C - cena od drugiej, trzeciej osoby towarzyszącej (bez psa)

Podane ceny są od jednej osoby
A-1749
B-1299
C-1099
Rezerwuj
Rezerwuj
Rezerwuj
OZPI 429-07-201608-08-2016

A - cena od jednej osoby z jednym psem
B - cena od jednej osoby towarzyszącej (bez psa)
C - cena od drugiej, trzeciej osoby towarzyszącej (bez psa)

Podane ceny są od jednej osoby
A-1749
B-1299
C-1099
Rezerwuj
Rezerwuj
Rezerwuj
OZPI 509-08-201619-08-2016

A - cena od jednej osoby z jednym psem
B - cena od jednej osoby towarzyszącej (bez psa)
C - cena od drugiej, trzeciej osoby towarzyszącej (bez psa)

Podane ceny są od jednej osoby
A-1749
B-1299
C-1099
Rezerwuj
Rezerwuj
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Obóz powstał z myślą o właścicielach psów, którzy chcą z nimi wspólnie wypocząć a jednocześnie wyszkolić swojego czworonoga i pogłębić wiedzę kynologiczną. Po raz pierwszy nie musicie jadąc na obóz zostawiać psa pod opieką rodziców, babci czy cioci. Możecie wspólnie z nim spędzić wakacje, w towarzystwie innych młodych ludzi mających własne pieski. Rodziny mile widziane. Będzie to przyjemny wypoczynek dla Was i jednocześnie wakacje na świeżym powietrzu, stale w ruchu dla Waszych psów.
Oprócz programu szkoleniowego w czasie wolnym chodzimy na plażę, na spacery do lasu, odbywają się także różne konkursy, gry i biegi terenowe. Zapewniamy pomoc przy opiece nad psami i przygotowywaniu posiłków, szczególnie młodszym uczestnikom.
Wychodzimy również naprzeciw oczekiwaniom dorosłych właścicieli psów. W ciągu roku trudno wygospodarować czas i zmobilizować siły na szkolenie i tresurę - wakacyjny wyjazd z rodziną i psem to dobre rozwiązanie.    

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski w Rynie, ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godziny 10.00.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - domki campingowe o podstawowym standardzie (nocujemy razem z pieskami), wc i prysznice w wydzielonym pawilonie.
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka, od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
Kadra - wykwalifikowani treserzy, wychowawcy.
Ubezpieczenie - NW.
Realizację programu w zależności od możliwości uczestników i ich piesków oraz warunków pogodowych.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd pociągiem. Opłata za psa w pociągu 32 zł (w obie strony). Program Dodatkowe Atrakcje.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek - od 12 lat (młodsi z dorosłym opiekunem). Karta kolonijna ze zgodą rodziców, zgłoszenie uczestnictwa-umowa (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Polar, obuwie na miękkiej podeszwie, czapkę z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).

..:: DLA PIESKA ZABIERAMY
Nylonowe lub skórzane: obrożę (nie kolczatkę), zwykłą smycz ok. 2m, kaganiec, ulubione zabawki. Identyfikator psa przymocowany do obroży, saszetka na smakołyki + smakołyki, ręcznik dla psa. Koce spełniające funkcję posłania, dwie miski. Wystarczającą na obóz ilość suchej karmy lub produktów potrzebnych do przyrządzenia jedzenia gotowanego (ryż, makaron, puszki itp.). Świadectwo zdrowia stwierdzające że pies posiada aktualne wymagane szczepienia i nie jest chory - otrzymamy je u lekarza weterynarii. Świadectwo należy wyrobić na dwa dni przed obozem.

..:: JAKIE PSY NIE MOGĄ POJECHAĆ NA OBÓZ
Wyjątkowo agresywne, chore, w trakcie leczenia lub w okresie rekonwalescencji, suki w okresie cieczki oraz psy nad którymi ich właściciele nie są wstanie zapanować psychicznie i fizycznie np. utrzymać ich na smyczy.  

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Istnieje możliwość niezrealizowania wybranych punktów programu, o czym decyduje kierownik obozu.

..:: PROGRAM
20 godzin szkolenia psa z zakresu podstawowego posłuszeństwa
Na tym szkoleniu psy uczone są chodzenia na smyczy, chodzenia bez smyczy, przywołania do nogi, do mnie, wykonywania komend przy nodze właściciela, siad, waruj, stój, aportowania, stawania do przeglądu. Jest to szkolenie w miarę łatwe i przyjemne. Oparte jest ono na zasadzie nagradzania psa smakołykami, gdzie pierwszą karą jest brak smakołyka. Szkolenie to jest dla osób, które stały się posiadaczami pierwszego psa w życiu lub gdy piesek zaczyna sprawiać kłopoty, np. ciągnąć na smyczy podczas spacerów, gryźć smycz, powarkiwać przy swojej misce lub nie wracać na przywołanie itp.
 
20 godzin treningów na specjalnym torze dla psów - agility
Zajęcia odbywają się w bardzo dogodnym, nie męczącym, i nie stresującym cyklu, tak aby wykorzystać szczyt koncentracji umysłowej u psa, nie powodując zmęczenia i zniechęcenia (zarówno właściciela jak i jego pieska). To doskonała nauka poprzez aktywną zabawę. Podczas treningów na torze przeszkód pies uczy się kolejnych komend, które rozwijają jego inteligencję i kształtują posłuszeństwo, ale przede wszystkim pogłębiają więź z człowiekiem.

Wykłady teoretyczne
To szereg spotkań podczas, których nasi treserzy poruszą bardzo ważne tematy dotyczące wychowania, pielęgnacji, żywienia naszego pupila. Porozmawiamy o mowie ciała psa, która dostarcza nam bardzo wielu cennych informacji o naszym czworonogu. Dowiemy się jak budować prawidłową więź człowiek – pies, jak nie zostać zdominowanym przez psa oraz wiele innych ważnych rzeczy dotyczących naszego czworonoga.     

Rekreacja i wypoczynek
Pomiędzy zajęciami organizujemy spacery po lesie, na plażę, gdzie w warunkach naturalnych uczestnicy modyfikują swoje wcześniejsze błędne zachowania w stosunku do psów, natomiast czworonogi bawią się, socjalizują i uczą życia w stadzie „psy – ludzie”, co jest podstawą do osiągnięcia sukcesu wychowawczego. Organizujemy także ogniska, dyskoteki, wyjścia na strzeżone kąpielisko, gry i zabawy terenowe.
  
Wizyta weterynarza
Opowie nam jak rozpoznawać pierwsze objawy podstawowych chorób, jak prawidłowo żywić i pielęgnować psa. Zademonstruje nam jak należy zabandażować krwawiącą ranę, jak usztywnić zwichniętą kończynę.
 
Bieg terenowy  
Wyścig właścicieli z psami na czas. Startujemy w kilkuminutowych odstępach i na odcinku kilku kilometrów pokonujemy przeszkody i teren o zróżnicowanym stopniu trudności - drogi leśne, piaszczyste, pagórki.

Zabawy z psem
Są to zabawy mające na celu rozwijanie i pogłębianie więzi człowiek – pies.
Skarby w liściach - chowamy ulubione zabawki naszego pupila w stertach liści, gałęzi lub w pryzmach ziemi. 
Dzika radość rozpiera psa, kiedy znajdzie swoje skarby. Musi się oczywiście mocno napracować nosem zanim
do nich dotrze.
Szukanie przedmiotów - zaczynamy od smaczków. Chowamy je w różnych zakamarkach tak aby pies tego nie
widział. Potem zachęcamy go do ich szukania. Jeśli ma kłopot za pierwszym razem w odnalezieniu ich, to
szukamy razem z nim. W kolejnych etapach przechodzimy do szukania zabawek.
Łap mnie - ulubiona zabawa wielu psów. Obowiązuje tylko jedna zasada. To my zawsze uciekamy. Nigdy nie 
gonimy psa bo inaczej będzie od nas uciekał. Kiedy pies nas dogoni, zmieniamy kierunek i uciekamy w stronę
przeciwną.  Nagradzając psa za to, że za nami podąża uzyskamy zachowanie bardzo pomocne w nauce
przywołania.

Masaż relaksacyjny
Naturalnym skojarzeniem ze słowem masaż powinien być relaks. Właściwie wykonany masaż przynosi
ukojenie nie tylko ludziom, ale także zwierzakom. Na zajęciach pokażemy, jak samodzielnie wykonać masaż,  tak aby nasz piesek był zadowolony. Podstawową techniką zalecaną w każdym typie masażu jest głaskanie. Gdy nasz leżący na boku podopieczny już się zrelaksuje wprowadzamy kolejny chwyt - ugniatanie w tak zwaną “eskę”. Następnie można zastosować rolowanie czyli doskonałą technikę odprężającą i uśmierzającą ból na kończynach. Szczególnie pomocną przy problemach z łokciami i biodrami. Możemy też zastosować chwyt zwany tarciem. Na obozie poznamy każdą z podanych technik i nauczymy się je wykonywać w taki sposób, aby  przyniosły naszemu pupilowi radość i zadowolenie. 


..:: WARUNKI UCZESTNICTWA PSA W OBOZIE
1. Psy razem z uczestnikami mieszkają razem z innymi psami wspólnie w pokojach w pawilonie lub w pokojach w domkach (razem mieszkają ze sobą dwa lub trzy psy). Nie mogą jechać na obóz psy które: nie tolerują zamieszkania wspólnie z innymi psami, wyjątkowo agresywne, chore, w trakcie leczenia lub w okresie rekonwalescencji, suki w okresie cieczki oraz psy nad którymi ich właściciele nie są wstanie zapanować psychicznie i fizycznie np. utrzymać ich na smyczy oraz rasy psów uznane Polsce lub w innych krajach świata za niebezpieczne.

Uwaga! Zdarza się, że uczestnicy-dzieci, mimo wcześniejszych deklaracji, nie są w stanie zapanować nad swoim psem (także małym). Czasem pies w domu jest łagodny i dobrze ułożony,  po przyjeździe na obóz nagle staje się agresywny. Np. mały pies atakuje większe psy, gryzie po rękach swojego właściciela , duży pies przestaje słuchać, jest agresywny w stosunku do innych psów itp. Jest to spowodowane tym, że pies próbuje "walczyć o przywództwo w stadzie" ze swoim młodym właścicielem. Dla psa jest to zachowanie racjonalne, gdyż w stałym miejscu zamieszkania pies uznaje za przywódcę stada któregoś z dorosłych rodziców, a nie dziecko (mimo tego że dziecko się psem najwięcej zajmuje). W takiej sytuacji jedno z rodziców musi przyjechać na miejsce obozu w ciągu 24 godzin i wspólnie z dzieckiem zajmować się z psem, lub uczestnik z takim psem musi wyjechać z obozu do domu. Jeśli jest taka możliwość, kwaterujemy takie pieski z właścicielami osobno, ale nie możemy tego zagwarantować.

2. Opiekunowie uczestnika zobowiązują się do zabrania psa z obozu na własny koszt jeśli:

  • pies  będzie wykazywał na imprezie zachowania agresywne, zagrażające bezpieczeństwu innych dzieci i psów;
  • nie będzie zgodnie zamieszkiwał z innym psem w pokoju (nie będzie tolerował innego psa w pokoju - na przykład będzie się na niego rzucał, stale warczał, prowokował "zwarcia";
  • pies swoim zachowaniem będzie uniemożliwiał zajęcia w grupie z innymi psami;
  • zachoruje on w trakcie trwania imprezy.

Pies zostanie zabrany z obozu w ciągu 24 godzin od otrzymania informacji od organizatora imprezy lub jego przedstawiciela. Jeśli nie zostanie on odebrany na czas, organizator może oddać go do psiego hotelu, a koszty jego pobytu i przewozu do hotelu pokrywają jego właściciele.

3. Opiekunowie uczestnika zobowiązują się do zabrania suczki na własny koszt jeśli ta w trakcie trwania imprezy dostanie cieczkę. Suczka zostanie zabrana z obozu w ciągu 24 godzin od otrzymania informacji od organizatora imprezy lub jego przedstawiciela. Jeśli nie zostanie ona odebrana na czas, organizator może oddać ją do hotelu psiego, a koszty jej pobytu i przewozu do hotelu pokrywają właściciele.
4. Uczestnik w trakcie trwania imprezy będzie głównie poświęcać czas swojemu psu.
5. Uczestnik nie będzie korzystał z toru przeszkód bez nadzoru instruktora lub jego zgody.
6. Pies na ośrodku i po za nim będzie chodził tylko na smyczy.
7. Pies będzie spuszczany ze smyczy tylko na terenie ogrodzonym i wyznaczonym do tego celu.
8. Uczestnik nie może podchodzić do obcego psa bez obecności i zgody jego właściciela.
9. W kontaktach z psami należy zachować ostrożność:
- nie podchodzić do psa który śpi lub je
- nie wybudzać psa ze snu
- nie drażnić psa
- nie przeszkadzać psu podczas odpoczynku
- nie wykonywać gwałtownych gestów wobec psa
10. W kontaktach mojego psa z innymi psami zachowam należytą ostrożność:
- nie będę doprowadzać swojego psa do innego psa kiedy on je lub śpi
- nie będę bawić się zabawką mojego psa z innym psem
- nie będę doprowadzał do sytuacji, kiedy dwa psy bawią się jedną zabawką
- nie będę podchodził z moim psem do innego psa, jeśli wiem że psy te się nie lubią
11. Uczestnik pokrywa ewentualne koszty weterynaryjne, jeśli jego pies pogryzie innego psa. Koszty za leczenie zostaną zwrócone w ciągu 7 dni od przedstawienia faktur na wskazane konto.
12. Każdy uczestnik ma obowiązek sprzątać po swoim psie.
13. Uczestnik musi zabrać ze sobą na obóz torebki na psie odchody.
14. Uczestnik i pies muszą stosować się do regulaminów obowiązujących w danym miejscu.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.
Ceny za transport na imprezy Wandrusa obowiązują osoby uprawnione do zniżki szkolnej, studenckiej. W przypadku jej braku osoby dopłacają różnicę w opłacie za bilet przy wpłacie za imprezę. Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnej polskiej legitymacji szkolnej, studenckiej uprawniającej go do zniżki. W przypadku jej braku dopłaca konduktorowi różnicę w cenie biletu, opłatę za wypisanie biletu, ewentualną karę.
 

Galeria imprezy