Impreza

Z psem na wakacje - psie przedszkole

kolonia i obóz dla dzieci i młodzieży z własnymi psami

wiek: od 12 lat

Mazury - Ryn

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
OZPS 207-07-201617-07-2016

Cena od 1 osoby + 1 pies

1599
Rezerwuj
OZPS 429-07-201608-08-2016

Cena od 1 osoby + 1 pies

1599
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Do psiego przedszkola zapraszamy pieski od 3 do 7 miesiąca życia. To zwierzęta o nieukształtowanym jeszcze charakterze, dlatego nie musimy korygować u nich żadnych zachowań, tylko poddać je procesowi uczenia. Głównym celem nauki jest socjalizacja szczeniaków, czyli przyzwyczajenie ich do obecności innych psów, ludzi, wspólnej zabawy, oraz wyrabianie u nich pożądanych nawyków. W Psim Przedszkolu właściciele szczeniąt poznają potrzeby swoich piesków, oraz metody ich zaspokajania. Opiekunowie uczą się, jak zrozumieć swojego  psa,  jak nauczyć go podstawowych umiejętności niezbędnych w życiu oraz jak bawić się z psem. Pamiętajmy, że pierwsze miesiące życia psa to bardzo ważny czas, który należy odpowiednio wykorzystać.
Oprócz programu szkoleniowego w czasie wolnym chodzimy na plażę, na spacery do lasu, odbywają się także różne konkursy, gry i biegi terenowe.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski w Rynie, ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godziny 10.00.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - domki campingowe o podstawowym standardzie (nocujemy razem z pieskami), wc i prysznice w wydzielonym pawilonie.
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka, od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
Kadra - wykwalifikowani treserzy, wychowawcy.
Ubezpieczenie - NW.
Realizację programu - w zależności od możliwości uczestników i ich piesków oraz warunków pogodowych.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje. Opłata za psa w pociągu 32 zł (w obie strony).

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek - od 12 lat (młodsi z dorosłym opiekunem). Karta kolonijna ze zgodą rodziców, zgłoszenie uczestnictwa-umowa (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Polar, obuwie na miękkiej podeszwie, czapka z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).

..:: DLA PIESKA ZABIERAMY
Nylonowe lub skórzane: obrożę (nie kolczatkę), długą smycz, linkę 15 m z karabińczykiem, kaganiec, ulubione zabawki. Identyfikator psa przymocowany do obroży. Koce spełniające funkcję posłania, dwie miski. Wystarczającą na obóz ilość suchej karmy lub produktów potrzebnych do przyrządzenia jedzenia gotowanego (ryż, makaron, puszki itp.). Świadectwo zdrowia stwierdzające że pies posiada aktualne wymagane szczepienia i nie jest chory - otrzymamy je u lekarza weterynarii. Świadectwo należy wyrobić na dwa dni przed obozem. Książeczkę zdrowia.

..:: JAKIE PSY NIE MOGĄ POJECHAĆ NA OBÓZ
Wyjątkowo agresywne, chore, w trakcie leczenia lub w okresie rekonwalescencji, suki w okresie cieczki oraz psy nad którymi ich właściciele nie są wstanie zapanować psychicznie i fizycznie np. utrzymać ich na smyczy.  

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Istnieje możliwość niezrealizowania wybranych punktów programu, o czym decyduje kierownik obozu.

..:: PROGRAM
Szczeniaczkowo
1. Budowa więzi pies – człowiek
2. Socjalizacja z innymi czworonogami
3. Nauka przychodzenia psa na każde zawołanie, chodzenia na smyczy bez szarpania i ciągnięcia
4. Co zrobić, aby szczeniak był odważny, ciekawy świata
5. Nauka czystości w domu
6. W co się bawić, aby były to zabawy pożyteczne i kształcące  
7. Co zrobić, aby nasz szczeniak nie niszczył mebli, butów, gdy zostaje sam  
8. Nauka pierwszych komend
9. Samochodo-fobia u psów. Jak poradzić sobie ze strachem przed samochodami?
10. Strach przed samotnością. Jak sobie poradzić z psem źle znoszącym samotność?
11. Pies kopie w ogrodzie. Co zrobić?
Agility
To doskonała nauka poprzez aktywną zabawę. Pies uczy się kolejnych komend, które rozwijają jego inteligencję i kształtują posłuszeństwo, ale przede wszystkim pogłębiają więź z człowiekiem. W zajęciach agality nie wykorzystujemy wszystkich przeszkód ze względu na wiek piesków.
Wykłady teoretyczne
To szereg spotkań podczas, których nasi treserzy poruszą bardzo ważne tematy dotyczące wychowania, pielęgnacji, żywienia naszego pupila. Dowiemy się jak budować prawidłową więź człowiek – pies, jak nie zostać zdominowanym przez psa oraz wiele innych ważnych rzeczy dotyczących naszego czworonoga.     
Rekreacja i wypoczynek
Pomiędzy zajęciami organizujemy spacery po lesie, na plażę, gdzie w warunkach naturalnych uczestnicy modyfikują swoje wcześniejsze błędne zachowania w stosunku do psów, natomiast czworonogi bawią się, socjalizują i uczą życia w stadzie „psy – ludzie”, co jest podstawą do osiągnięcia sukcesu wychowawczego. Organizujemy także ogniska, dyskoteki, wyjścia na strzeżone kąpielisko, gry i zabawy terenowe.
Wizyta weterynarza
Opowie nam jak rozpoznawać pierwsze objawy podstawowych chorób, jak prawidłowo żywić i pielęgnować psa. Zademonstruje nam jak należy zabandażować krwawiącą ranę, jak usztywnić zwichniętą kończynę.
Masaż relaksacyjny
Naturalnym skojarzeniem ze słowem masaż powinien być relaks. Właściwie wykonany masaż przynosi
ukojenie nie tylko ludziom, ale także zwierzakom. Na zajęciach pokażemy, jak samodzielnie wykonać masaż,  tak aby nasz piesek był zadowolony. Podstawową techniką zalecaną w każdym typie masażu jest głaskanie. Gdy nasz leżący na boku podopieczny już się zrelaksuje wprowadzamy kolejny chwyt - ugniatanie w tak zwaną “eskę”. Następnie można zastosować rolowanie czyli doskonałą technikę odprężającą i uśmierzającą ból na kończynach. Szczególnie pomocną przy problemach z łokciami i biodrami. Możemy też zastosować chwyt zwany tarciem. Na obozie poznamy każdą z podanych technik i nauczymy się je wykonywać w taki sposób, aby  przyniosły naszemu pupilowi radość i zadowolenie. 

 
Po zakończeniu szkolenia, każdy psiak otrzymuje dyplom z ocenami. Treser ocenia kontakt psa z właścicielem, wykonywanie prostych komend, zachowanie psa w grupie.

 

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.
Ceny za transport na imprezy Wandrusa obowiązują osoby uprawnione do zniżki szkolnej, studenckiej. W przypadku jej braku osoby dopłacają różnicę w opłacie za bilet przy wpłacie za imprezę. Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnej polskiej legitymacji szkolnej, studenckiej uprawniającej go do zniżki. W przypadku jej braku dopłaca konduktorowi różnicę w cenie biletu, opłatę za wypisanie biletu, ewentualną karę.

 

Galeria imprezy