Impreza

Rejs jachtem motorowym typu "hausboot"

wiek: od 13 lat

Mazury
 - Wałdowo

 

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
OKW 310-07-202418-07-20242999
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Rejs na jachtach motorowych nazywanych także hausbootami. To duże jednostki mające kabiny sypialne, kuchnię (kambuz) i łazienkę (toaletę z prysznicem). Program rejsu zakłada codzienne przepływanie wyznaczonej trasy, wypoczynek i zwiedzanie. Korzystamy też z różnych możliwych aktywności - np. wycieczek rowerowych czy wypraw kajakowych. 

Podzieleni na załogi płyniemy, codziennie nocując w dużych i znanych portach a także małych przystaniach, a czasem "na dziko" wprost przy brzegu. Każda załoga ma swojego sternika, pod opieką którego płyniemy, wypoczywamy, wspólnie przyrządzamy posiłki. Kąpiemy się, opalamy, wypoczywamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca położone na trasie rejsu, często niedostępne od strony lądu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - wieczory z gitarą przy ognisku i wspólne wyjścia na dyskotekę czy na szanty do tawerny.

Kanał Elbląski, Pętla Żuławska i szlaki wodne wokół Gdańska to drogi wodne wprost stworzone do turystyki motorowodnej. Kanały i rzeki, bliskość atrakcyjnych miast-kurortów, ciekawych miejsc i wyjątkowych obiektów. Wystarczy wspomnieć Gdańsk i jego zabytki, Jarmark Dominikański, Malbork z największym w Europie gotyckim zamkiem, wyjątkowe pochylnie na Kanale Elbląskim, tunele wodne, mosty zwodzone, obrotowe i podnoszone, śluzy i wrota przeciwpowodziowe.
 
..:: WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI I PRZEBIEGU OBOZU
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ośrodek Wypoczynkowy BAJKA, Wałdowo 48, 14-100 Ostróda. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.

..:: CENA ZAWIERA

  • Zakwaterowanie – noclegi w kabinach hausbootów (jachtów motorowych) - każdy ma do dyspozycji koję z materacem.
  • Kadra – wykwalifikowany sternik na każdym hausboocie.
  • Ubezpieczenie – NW.
  • Realizację programu w zależności od pogody.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Wyżywienie, paliwo, opłaty portowe - 650 zł, składka do kasy jachtowej płatna kierownikowi imprezy 1 dnia rejsu. Wyżywienie - przygotowuje załoga pod opieką sternika, od kolacji 1 dnia do śniadania ostatniego dnia. Na każdym hausboocie jest segment kuchenny - kambuz.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek 13 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnie przez rodziców.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, buty sportowe typu adidasy, trampki, sandały z dobrym zapięciem do chodzenia w wodzie, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV, przybory do szycia. Latarkę, zegarek, mały plecak. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Kaucja 50 zł – zbierana na rejsie.

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce więcej tutaj.


Galeria imprezy