Impreza

Z Psem Na Wakacje - Agility - seminarium szkoleniowe dla dorosłych, rodzin, młodzieży

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
MON 5a15-08-202220-08-2022
MON 5b20-08-202225-08-2022

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Wyjazd szkoleniowo-treningowy dla dorosłych właścicieli psów, rodzin. Dla wszystkich właścicieli psów, którzy chcą z nimi wspólnie wypocząć a jednocześnie wziąć udział w szkoleniu w wybranym zakresie, pogłębiając umiejętności psa i relację człowiek-pies. Program szkoleniowy przewiduje od 2 do 4 godzin zajęć z psem dziennie, oraz czas wolny, który uczestnicy spędzają organizując go sobie we własnym zakresie, bądź korzystając z ośrodkowych aktywności - wypływając na wyprawy kajakowe, wycieczki rowerowe, czy biorąc udział w rajdach quadowych off-road lub bitwach paintballowych. Oprócz programu szkoleniowego w czasie wolnym chodzimy z psami na plażę czy na spacery do lasu. W ciągu roku trudno wygospodarować czas i zmobilizować siły na szkolenie i tresurę - wakacyjny wyjazd z rodziną i psem to dobre rozwiązanie.

  • Dzieci z psami od 11 do 18 lat zapraszamy na obozy Z Psem Na Wakacje na których również zajęcia prowadzi Ola Skrzecz - informacje tutaj


Trening i szkolenie agility prowadzi Ola Skrzecz
instruktorka, członek ZKWP i zawodniczka Agility i Obedience z wieloletnim doświadczeniem w zakresie komunikacji, współpracy z psami, nauce psich sztuczek i treningu sportowym. Absolwentka Pedagogiki-Andragogiki na UW.



Prowadząca seminarium instruktorka, Ola Skrzecz - o sobie i o swojej wizji prowadzenia zajęć z psami

Prowadzone przeze mnie szkolenia to NIE TRESURA, mam nadzieję, że wraz z rozwojem obecnej wiedzy dotyczącej WSPÓŁPRACY ze zwierzętami określenie to, niedługo zupełnie wyjdzie z użycia. W treningu stawiam przede wszystkim na stworzenie języka zrozumiałego zarówno dla człowieka jak i i dla psa. Ważny w treningu jest dla mnie jasny system sygnałów i komunikacji budowany jak największą ilością pozytywnych wzmocnień i skojarzeń. Stawiam na budowanie relacji, ale równie ważna jest konsekwencja przewodnika. Kluczowe jest w moim treningu stopniowanie rozproszeń, elastyczność, nauczanie przez zabawę, utrzymywanie możliwie jak najwyższej motywacji i… balans oczywiście. Zwracam szczególną uwagę na docenianie i nagradzanie nawet drobnych postępów psa. Prywatnie bliska mi jest idea całożyciowego uczenia się i kształcenia.

Jako instruktorka, członek ZKWP i zawodniczka Agility i Obedience z wieloletnim doświadczeniem w zakresie komunikacji, współpracy z psami, nauce psich sztuczek i treningu sportowym oferuję konsultacje i szkolenia zarówno indywidualne jak i grupowe dla psów i ich właścicieli, a raczej jak to wolę określać – ich przewodników. Jestem ściśle związana ze zwierzętami większość swojego życia. Współpraca z nimi to moja pasja.

Od 19 lat zajmuję się komunikacją z końmi, jazdą konną, skokami przez przeszkody, przygotowaniem młodych koni pod sport, a od ponad 9 lat zdobywam wiedzę w zakresie szeroko pojętej etologii, zoopsychologii, zoosemiotyki, behawiorystyki, szkolenia psów przewodników, prowadzenia psów sportowych czy psów poszukiwawczo-ratowniczych.

Od ponad 8 lat czynnie zajmuję się nauką rozmaitych psich sztuczek, przygotowuję psy do reklam, wystąpień - wraz z moją suczką brałyśmy udział w pokazach psich sztuczek na imprezach masowych czy zbiórkach pieniędzy. Psy zabieram wszędzie gdzie jest to możliwe. Zdarzało mi się podróżować po Polsce, ale i za granicą rowerem przez parę tygodni z sakwami, namiotem i psem w przyczepce. Oprócz tego regularnie uprawiam ze swoimi psami bikejoring i trenuję psie sporty.

Jestem wieloletnią zawodniczką sportów kynologicznych – Obedience i Agility – poziom A2. Startowałam zarówno w Polsce jak i za granicą. Posiadam wieloletnie doświadczenie jako instruktorka. Miałam okazję poznać różne psy, różnych ras, z różnymi problemami. Szkolę zarówno dorosłych jak i dzieci. Z wykształcenia jestem Pedagogiem - Andragogiem. Od kilku lat w wakacje pracuję szkoląc dzieci i ich psy na młodzieżowych obozach przygody.

W ciągu 9 lat regularnie brałam udział w różnego rodzaju seminariach, kilkudniowych obozach treningowych, overtrainingach, spotkaniach edukacyjnych czy wolontariatach/stażach instruktorskich. Wiedzę i swoje doświadczenie zdobywałam pod okiem wielu wartościowych, utytułowanych trenerów zarówno z Polski jak i zza granicy takich jak Siv Svendsen, Lucie Dostalova, Tomek Jakubowski, Magda Łabieniec, Jagna Nowatorska, Magda Łęczycka, Maria Brandel czy Martina Dostalova. Współpracowałam między innymi ze szkołą DogLine czy Control Dog.

..:: PROGRAM PODSTAWOWY
  • dzień 1. Przyjazd uczestników w godzinach 14.00-16.00. Zakwaterowanie. Kolacja 19.00
    Spotkanie uczestników, omówienie programu obozu.
  • dzień 2. Zajęcia z psami w dwóch dwugodzinnych blokach treningowych rano i po obiedzie, do uzgodnienia z instruktorem.
    Poza zajęciami czas wolny. Śniadanie: 08.30, Obiad: 14.00, Kolacja: 19.00
  • dzień 3. Zajęcia z psami w dwóch dwugodzinnych blokach treningowych rano i po obiedzie, do uzgodnienia z instruktorem.
    Poza zajęciami czas wolny. Śniadanie: 08.30, Obiad: 14.00, Kolacja: 19.00
  • dzień 4. Zajęcia z psami w dwóch dwugodzinnych blokach treningowych rano i po obiedzie, do uzgodnienia z instruktorem.
    Poza zajęciami czas wolny. Śniadanie: 08.30, Obiad: 14.00, Kolacja: 19.00
  • dzień 5. Zajęcia z psami w dwóch dwugodzinnych blokach treningowych rano i po obiedzie, do uzgodnienia z instruktorem.
    Poza zajęciami czas wolny. Śniadanie: 08.30, Obiad: 14.00, Kolacja: 19.00
  • dzień 6. Śniadanie godzina 09.00. Wykwaterowanie i wyjazd uczestników do godziny 10.00

..:: AKTYWNOŚCI Z KTÓRYCH MOŻNA SKORZYSTAĆ NA MIEJSCU (w cenie wyjazdu)

  • Kajaki
  • Kort tenisowy
  • Kręgielnia, bilard, ping-pong

..:: AKTYWNOŚCI Z KTÓRYCH MOŻNA SKORZYSTAĆ NA MIEJSCU (za dodatkową opłatą)

  • Rowery wodne.
  • Rowery tradycyjne.
  • Quady - nauka podstaw i kilkugodzinne wyjazdy w teren w stylu off-road. Zapewniamy kaski.
  • Paintball - bitwa na polu paintballowym lub wyjazd na bitwę w opuszczonych budynkach.
    Zapewniamy markery, strój ochronny, maski.
  • Rejsy żeglarskie na jachcie ze sternikiem.
  • Holowanie na bananie lub oponce za motorówką. Rejs motorówką.

..:: WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI I PRZEBIEGU OBOZU
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Gierłoż - Ośrodek Księżycowy Dworek. Rozpoczęcie pierwszego dnia od godziny 14.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.

..:: CENA ZAWIERA

  • Zakwaterowanie - zakwaterowanie w pawilonach hotelowych w pokojach 2, 3 osobowych (w każdym pokoju łazienka - wc i prysznic, telewizor) oraz w pokojach w dużych domkach-bungalowach (w każdym łazienka - wc+prysznic), nocujemy razem z pieskami.
  • Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
  • Kadra - wykwalifikowani instruktorzy i treserzy, wychowawcy.
  • Ubezpieczenie - NW.
  • Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
  • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody, kondycji i możliwości piesków i uczestników.


..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Wybrane Dodatkowe Aktywności. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek: dorośli, rodziny z dziećmi, samodzielna młodzież nakierowana na zaawansowaną pracę z psem. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa (wzory w biurze).

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV. Latarkę, mały plecak. Kaucja zwrotna 50 zł.

..:: DLA PIESKA ZABIERAMY

Nylonowe lub skórzane: obrożę (nie kolczatkę), zwykłą smycz ok. 2m, kaganiec, ulubione zabawki. Identyfikator psa przymocowany do obroży, saszetka na smakołyki + smakołyki, ręcznik dla psa. Koce spełniające funkcję posłania, dwie miski. Wystarczającą na obóz ilość suchej karmy lub produktów potrzebnych do przyrządzenia jedzenia gotowanego (ryż, makaron, puszki itp.). Torebki na odchody. Świadectwo zdrowia stwierdzające, że pies posiada aktualne wymagane szczepienia i nie jest chory - otrzymamy je u lekarza weterynarii. Świadectwo należy wyrobić na dwa dni przed obozem.

Imprezy: 

Galeria imprezy