Z psem na wakacje - obozy wyjątkowe


Obozy Z psem na wakacje to propozycja dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą spędzić aktywne i wyjątkowe wakacje na Mazurach, ze swoim psem, w towarzystwie innych miłośników psów. W ośrodku w Rynie, w którym odbywają się obozy Z psem na wakacje, Wandrus organizuje również inne ciekawe obozy - sportów wodnych, żeglarskie, windsurfingowe, taneczne, paintballowe, quadowe i wiele innych.

RODZAJE OBOZÓW Z PSEM NA WAKACJE

NAJCZĘSTSZE PYTANIA DOTYCZĄCE OBOZÓW

 • Ile lat organizowane są obozy Z Psem na Wakacje?
  Obozy organizujemy od 2003 roku.
 • Ile osób i piesków nocuje w jednym domku?
  Domki są pięcioosobowe. Są w nich dwa pokoje, jeden mniejszy, drugi większy. Z reguły w domku nocuje tylko dwóch uczestników i dwa pieski. Łóżka są dla psów - jak to ładnie brzmi... Czasami - jeśli pieski są spokojne i lubią się - wtedy może w domku nocować trójka uczestników z trzema pieskami. Natomiast jeśli osoba jadąca z psem zabiera ze sobą osobę bez psa, to taka osoba nocuje w domku wykorzystując wolne miejsca.
 • Dwa pieski nie mogą się ze sobą pogodzić w jednym domku
  Wtedy organizujemy "przeprowadzki" z domku do domku. Czasem się to zdarza.
 • Obawiam się że na obozie będzie agresywny pies
  Dotychczas nie było z tym większych problemów. Agresywne psy obowiązkowo chodzą w kagańcu. Jeśli zachowanie pieska będzie uniemożliwiało prowadzenie normalnych, wspólnych zajęć, wtedy będzie miał z trenerem - w miarę możliwości - zajęcia indywidualne.
 • Uczestnicy obozu chcą wyjść bez psów
  Jest to problem organizacyjny, szczególnie gdy jest upał na dworze. Domki są drewniane i jest gorąco. Z kolei po otwarciu okien pieski teoretycznie mogą z domku "umknąć". Dlatego staramy się tak zorganizować uczestników, by w razie wyjść bez psów, uczestnicy dzielili się i wychodzili na zmianę - tak by część osób pilnowała pieski.
 • Czy psy zostają w domkach przez dłuższy czas same?
  Staramy się unikać takich sytuacji, ograniczając je do minimum - na przykład gdy uczestnicy idą do łazienki, pod prysznic, na posiłek w stołówce, wykłady czy na kąpielisko (z psami idziemy się kąpać w osobne miejsce). Osoby, które mają "niespokojne" pieski, które nie chcą same zostawać, muszą się liczyć z tym, że powinny wtedy poprosić innych uczestników o pozostanie w domku na zmianę. Uczestnicy obozu, mimo że często wcześniej się nie znają, szybko stanowią na obozie zgraną grupę i z takimi "zastępstwami" nie ma problemu.
 • Jest straszny upał - co wtedy z zajęciami?
  Przenosimy zajęcia na godziny wczesnoranne, chodzimy na ćwiczenia do zacienionego miejsca. W zależności od zmęczenia piesków zajęcia są odwoływane lub skracane, idziemy na spacer do lasu lub nad wodę na kąpiel z psami.
 • Jeśli nasz piesek zachoruje na obozie
  Dowozimy go samochodem z Rynu do weterynarza (w Mikołajkach lub Giżycku).
 • Ile osób jest przeciętnie na jednym obozie?
  Około dziesięciu - dwunastu osób. Ale zdarzają się też turnusy nieco większe lub mniejsze. Natomiast w tym samym ośrodku Wandrus organizuje również inne obozy - windsurfingowe, żeglarskie, paintballowe, quadowe, taneczne itp. więc można poznać dużo fajnych osób w swoim wieku.
 • Czy zajęcia i udział w programie jest obowiązkowy?
  Zasadniczo zajęcia nie są obowiązkowe. Udział w nich jest także uzależniony od nastawienia psa w danym dniu. Oczywiście zakładamy, że uczestnicy po to przyjeżdżają na obóz, by w nich uczestniczyć.
 • Czy regulamin obozu jest ściśle przestrzegany? Czy jeśli jest napisane, że pies ma chodzić na smyczy i w kagańcu, czy tak będzie przez cały obóz?
  Regulamin jest przestrzegany ściśle przede wszystkim na początku obozu, kiedy pieski i właściciele nie znają się między sobą. Psy w nowym miejscu często są zestresowane. Podczas kolejnych dni obozu obowiązujące reguły są zwykle dostosowywane do  sytuacji na obozie i zachowania poszczególnych psów i ich opiekunów. Wszystko uzgadniane jest na bieżąco pomiędzy kadrą i uczestnikami. 
 • Masz jakieś pytanie na temat obozu?
  Zadzwoń pod numer 502 647 139 (Piotr)

Do zobaczenia na obozie! Zespół BTA Wandrus