Impreza

Aktywne Wakacje Smyka z Nauką Pływania Wpław "Już Pływam" - w wodzie i nad wodą

wiek: 7 - 13 lat

Mazury - Ryn

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
SWP 101-07-201711-07-20171499
Rezerwuj
SWP 212-07-201722-07-20171499
Rezerwuj
SWP 323-07-201702-08-20171499
Rezerwuj
SWP 403-08-201713-08-20171499
Rezerwuj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Celem obozu jest nauka i doskonalenie pływania wpław, oswojenie uczestników z wodą, zachęcenie do uprawiania różnych sportów wodnych i rekreacji na wodzie, połączone z aktywnym wypoczynkiem. Obóz przeznaczony jest dla Smyków zupełnie nie umiejących pływać wpław, początkujących, jak i dla dobrych pływaków. Program zajęć będzie dostosowany do ich umiejętności i możliwości fizycznych. Dużo czasu spędzamy w wodzie, na strzeżonym kąpielisku. Oprócz typowej nauki pływania, podstaw nurkowania, skoków do wody i wielu innych zajęć na kąpielisku, organizujemy gry i zabawy w wodzie, rozwijające nasze umiejętności pływackie. Popłyniemy także kajakami, spróbujemy swoich sił w trakcie wyprawy na bezludną wyspę. Uczymy się jak bezpiecznie wypoczywać na wodzie i nad wodą, poznajemy podstawy pierwszej pomocy. Organizujemy dyskoteki, wieczory przy ognisku, gry terenowe, turniej piłki wodnej, olimpiadę sportową.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski w Rynie, ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do 10.00.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - domki z łazienką (wc+prysznic), lub pokoje z łazienką (wc+prysznic) w pawilonie.
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka, od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy. Ubezpieczenie - NW. Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb. Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.


..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek: 7-13 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Kurtkę chroniącą przed deszczem, polar, ciepły sweter, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis, adidasy, mały plecak na piesze wycieczki, czepek kąpielowy, okulary do pływania w wodzie, ABC nurkowania. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).


..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: PROGRAM
Zajęcia odbywają się na strzeżonym przez WOPR kąpielisku, pod okiem instruktorów pływania.

Nauka i doskonalenie pływania wpław - grupa nie umiejąca pływać, lub pływający bardzo słabo
- wstępna adaptacja do środowiska wodnego czyli stopniowe oswajanie z wodą 

- nauka podstawowych elementów takich jak wydechu pod wodą, zanurzanie głowy, otwieranie oczu pod wodą

- ćwiczenia wypornościowe: korek, meduza (próba leżenia)

- leżenie na grzbiecie i piersiach: z przyborem oraz bez przyboru

- ćwiczenia poślizgu na piersiach i grzbiecie

- skoki na nogi do wody płytkiej

Po opanowaniu wyżej podanych elementów uczestnicy będą uczyć się pierwszych technik pływackich czyli kraula na grzbiecie i piersiach. Będziemy ćwiczyć nurkowanie poprzez zabawę "poławiacze pereł", "nurkowie", a także skoki do wody, np.: "sprężynki", "skoki do dziupli", czy próby "kto dalej".

Nauka i doskonalenie pływania wpław - grupa średnio zaawansowana i dobrze pływający wpław
Osoby, które mają opanowane podane wyżej techniki pływackie będą mogły je doskonalić i rozwijać, jak również zapoznać się z nowymi stylami takimi jak: żabka i delfin. Będą uczyć się startów pływackich (skok startowy "na główkę" oraz startów do stylu grzbietowego), poznają podstawy nurkowania w ABC. Uzupełnieniem programu będą zabawy oraz gry w wodzie np. w piłkę wodną oraz zawody przeprowadzane w formie drużynowej - sztafet. Zajęcia prowadzone są w oparciu o ćwiczenia połączone z aktywną zabawą.

Zachowanie w wodzie i nad wodą, podstawy ratownictwa
Zasady bezpieczeństwa kąpieli, wzywania pomocy, podstaw jej udzielania potrzebującym. Wszystkiego dowiecie się od doświadczonych ratowników WOPR-u.

Pierwsza pomoc
Czyli jak się zachować i jak pomóc innym w razie wypadku. Bandażowanie, omdlenia, skaleczenia, krwotoki, oparzenia.

Kajaki lub rowery wodne
Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Czy jednak tak łatwo się nimi manewruje? Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawę po jeziorze, a w ośrodku zrealizujemy zawody - slalom, wyścigi, manewrowanie precyzyjne.

Śladami Robinsona Cruzoe
Czyli wyprawa na bezludną wyspę lub dziki, nie znany ląd. Jak sobie poradzić w trudnych warunkach czyli nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia. Jak złowić rybę bez wędki, jak zbudować sobie schronienie, jak wezwać pomoc, jak orientować się w terenie, jak rozpalić ognisko. 

Żeglarstwo
Zaczniemy od nauki podstaw - stawiania żagli, obsługi osprzętu, zachowania na pokładzie, zasad bezpieczeństwa. Później rejsy po jeziorze ryńskim na pokładzie jachtu żaglowego. Wszyscy będą uczyli się sterować, obsługiwać żagle i liny. Zacumujemy na brzegu bezludnej wyspy, wpłyniemy do Zatoki Rominek, gdzie poszukamy źródełka z bardzo czystą wodą. Wieczorem na żeglarskim ognisku nauczymy się śpiewać szanty i piosenki żeglarskie.

Zabawy ruchowe i konkursy
Olimpiada sportowa, wodne zabawy na strzeżonym kąpielisku, ogniska, dyskoteki, randka w ciemno, bal przebierańców, wodna olimpiada będącą sprawdzianem nabytych na obozie umiejętności, podchody itp.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.

Galeria imprezy