Impreza

Obóz Quadowy Wyprawowo-Wędrowny Mazury, dla osób z prawem jazdy kategorii AM

wiek: 14-18 lat

Mazury - Gierłoż


dla osób z prawem jazdy kategorii AM, wielogodzinne a także dwudniowe wyprawy quadowe w zróżnicowanym terenie z noclegiem poza ośrodkiem

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
WOQ 125-06-202201-07-2022

QO - quad organizatora
QW - quad własny uczestnika


QO-1900
QW-1399
Rezerwuj
Rezerwuj

..:: DLA KOGO JEST TEN OBÓZ?
Dla uczestników, którzy mają ukończone 14 lat i prawo jazdy kategorii AM i już jeżdżą samodzielnie na quadzie w łatwym terenie (mają zaliczony poziom II wg programu szkolenia Wandrusa - program patrz tutaj) i chcą wziąć udział w wielogodzinnych wyprawach terenowych na quadach. Przewidujemy także jazdy z noclegami poza terenem obozu i przygotowaniem posiłków z produktów dostarczonych przez organizatora w warunkach biwakowych. W programie od 23 do 31 godzin jazdy na quadach w zależności od wybranego wariantu. Ponieważ wszyscy uczestnicy posiadają prawo jazdy, możliwość doboru ciekawych tras zwiększa się kilkusetkrotnie, co widać na załączonej niżej mapce.

..:: ZASIĘG TERENU DO JAZDY NA QUADACH
- kolor żółty - obozy w Rynie
- kolor pomarańczowy - obozy w Gierłoży
- kolor czerwony - obozy w Gierłoży wyprawowo-wędrowne..:: CZY MOŻNA PRZYJECHAĆ NA OBÓZ Z WŁASNYM QUADEM?
Wszystkim uczestnikom zapewniamy quady, ale na obóz można przyjechać z własnym quadem.  Informacje: 501 647 139.


..:: SPRZĘT - QUADY
Quady Kymco 300 MXU rocznik 2021, 2022. Quqady Can-Am Outlander 570 rocznik 2018, 2019, 2020, 2022.


..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Wielogodzinne a także dwudniowe wyprawy quadowe w zróżnicowanym terenie na Mazurach. Teren do jazdy to setki kilometrów dróg wśród nieużytków, dróg piaszczystych i szutrowych, rozległe kompleksy leśne z drogami i dróżkami, strumienie i rzeczki które pokonujemy przez brody, wzgórza z łagodnymi i stromymi podjazdami doskonałe do szkolenia trawersów. Obóz wyprawowo-wędrowny to wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy już na quadach jeżdżą samodzielnie i którzy chcą brać udział w długich wyprawach quadowych oraz mają prawo jazdy kategorii AM. Na naszym obozie jeździmy na quadach w prawdziwym terenie a nie na sztucznym torze, każdy wyjazd jest się prawdziwą wyprawą off-road. Tumany kurzu, kąpiele w błocie, gęste krzaki, wodne przeszkody i dzikie tereny będą nam towarzyszyły podczas wypraw na czterokołowych maszynach. Przewidziane są  jazdy nocne.

..:: PROGRAM SZKOLENIA QUADOWEGO, poziom III
Podczas obozu można zdobyć poziom III quadowych umiejętności według programu szkolenia quadowego Wandrusa. 
Poziom III | Nauka jazdy i samodzielna jazda w średnio trudnym terenie
Techniki pokonywania długich i stromych zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy. Pokonywanie prostych przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym, pokonywanie rowów. Technika jazdy na drogach szutrowych. Pokonywanie niewielkich przeszkód wodnych - strumieni i rzecznych brodów. Jazda nocna. Doskonalenie już nabytych umiejętności podczas samodzielnej jazdy quadem w terenie.

 • Zobacz cały program szkolenia quadowego Wandrusa tutaj

..:: PROGRAM PODSTAWOWY
Quady
Od 30 do 40 godzin wypraw quadowych (w zależności od pogody i kondycji uczestników) w terenie wprost wymarzonym do jazdy quadami. Trasy z długimi szutrowymi i piaszczystymi drogami, tereny leśne, łąkowe, a także miejsca z zaskakująco stromymi zjazdami, parowami czy przeszkodami wodnymi. Nawet po kilku godzinach jazdy wciąż odkrywamy nowe miejsca, nowe tereny i nowe przeszkody. Mazury i Warmia to miejsce wprost stworzone dla miłośników quadów. Przewidziane są  jazdy nocne oraz wyjazdy z noclegiem poza terenem obozu i przygotowywaniem posiłków w warunkach biwakowych z produktów dostarczonych przez organizatora.


..:: PROGRAM DODATKOWY (zawarty w cenie obozu)

 • Jachty żaglowe
  Popłyniemy na pokładzie jachtu z instruktorem, który nauczy nas podstaw żeglowania i zachowania na pokładzie, czyli tego wszystkiego, co wykwalifikowany członek załogi wiedzieć powinien.
 • Kajaki lub rowery wodne
  Wyprawy po jeziorze, odpoczynek i rekreacja na wodzie.
 • Wyprawy rowerowe
  Jak bezpiecznie jeździć na rowerze, być widocznym na drodze, jak postępować w razie wypadku, to tylko niektóre z informacji jakich dowiemy się na obozie. Po instruktażu zapraszamy na wycieczkę. Mazury i Suwalszczyzna to doskonały region do uprawiania turystyki rowerowej. Niezbyt długie, ale często zaskakująco strome zjazdy dodają emocji jeździe na rowerze.
 • Plażowanie i kąpiele
  Czyli słodki chillout, plażowanie i kąpiele.
..:: PROGRAM DODATKOWY DLA CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW (zawarty w cenie obozu)
 • Gra terenowa - podchody
  Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
 • Olimpiada Wodna
  Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
 • Olimpiada Sportowa
  Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.

.:: WIECZORNA KAWIARENKA - tylko dla uczestników obozów Wandrusa   
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal do wyłącznej dyspozycji starszych uczestników obozów Wandrusa, gdzie gramy w popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn czy pieczemy kiełbaski na ognisku.

..:: PROGRAM WIECZORNY (PO KOLACJI)
Wieczorne Ogniska. Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach.
Flagi. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika. Dyskoteki. Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych. Baloniada. Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro. Festiwal Kolorów. To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! Nocny Maraton Filmowy. Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. Gry i Zabawy Stolikowe. W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. Chrzest Obozowy. To moment kiedy z Nowicjusza stajesz się Obozowiczem. Ale za nim to nastąpi musisz udowodnić, że znasz się na zasadach i regułach panujących na obozie. Czeka na Was kilka stacji zadaniowych jak np. stacja dotycząca obozowych tradycji, stacja kadra, stacja uczestnicy i wiele innych, których pokonanie spowoduje, że będziesz PRAWDZIWYM OBOZOWICZEM. 

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.


Czym nasz obóz różni się od obozów innych firm? Dlaczego warto go wybrać?

 • Posiadamy nowe quady marki CanAm 570, Kymco MXU 300 i inne.
 • Stale i na bieżąco uzupełniamy park pojazdów, w tym roku do naszych quadów dołączyły nowe quady CanAm 570 i Kymco MXU 300.
 • W odróżnieniu od wielu organizatorów obozów jeździmy w prawdziwym terenie, pokonując długie, zróżnicowane trasy łąkowe, leśne, drogi szutrowe i piaszczyste, dobrane stosownie do umiejętności uczestników.
 • Każda jazda na quadach to długa wyprawa w teren, prawdziwa wyprawa off-road, a nie jazda w kółko po małym torze z uczestnikami zmieniającymi się co piętnaście minut.
 • Uczestnicy otrzymują specjalną kartę, na której razem z kadrą zapisują czas jazdy, tak by przez cały obóz każdy wyjeździł tyle, ile powinien. Wiele firm nie podaje w ogóle czasu jazdy na quadach lub podaje je jako zajęcia "w grupie", co bardzo ogranicza czas jazdy.
 • Realny czas jazdy na quadach jest w Wandrusie największy wśród wszystkich organizatorów obozów w Polsce i wynosi na obozie wyprawowo-wędrownym na Mazurach od 30 do 40 godzin jazdy na jednego uczestnika (wielu organizatorów podaje w opisie swoich obozów na przykład "pięć zajęć na quadach w grupie", co oznacza że uczestnicy podczas dwugodzinnych zajęć jeżdżą na przykład 15-20 minut).
 • Bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo, dlatego uczestnicy jeżdżą w terenie odpowiadającym ich możliwościom i umiejętnościom.
 • Jeździmy w małych grupach, 3-6 osobowych, dzięki temu instruktor jest w stanie kontrolować wszystkich uczestników. 
 • Wyjazdy w niewielkich grupach pozwalają dobrać uczestników którzy mają zbliżone umiejętności i doświadczenie, dzięki czemu każda grupa pokonuje trasę dostosowaną do jej możliwości i umiejętności.
 • Najbardziej zaawansowani uczestnicy wyjeżdżają na jazdy nocne. 
 • Trasę i prędkość kolumny quadowej wyznacza instruktor.
 • Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania: 501 647 139 (Piotr)

..:: WAŻNE INFORMACJE O OBOZIE
Obóz jest organizowany w formie wyprawowo-wędrownej, co oznacza, że dużo czasu spędzimy poza ośrodkiem, jeżdżąc w różnych atrakcyjnych miejscach. Możliwe są półdniowe lub całodniowe wyjazdy a także wyjazdy dwudniowe, z noclegiem poza terenem ośrodka w warunkach biwakowych lub noclegiem w innym ośrodku. Część posiłków może być przesunięta lub zamieniona na "lancz-pakiety" albo przygotowywana przez uczestników z produktów dostarczonych przez organizatora w warunkach biwakowych. W trakcie postojów i noclegów poza ośrodkiem uczestnicy na zmianę pełnią dyżury przy sprzęcie. Cały program jest podporządkowany wyprawom quadowym, dlatego zajęcia z programu dodatkowego czy wieczornego realizujemy w miarę możliwości - jeśli będzie na to czas.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Gierłoż - Ośrodek Księżycowy Dworek. Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godz. 10.00.

..:: CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie - zakwaterowanie w pawilonach hotelowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych (w każdym pokoju łazienka - wc i prysznic, telewizor) oraz w dużych domkach-bungalowach (w każdym łazienka - wc+prysznic).
  W przypadku noclegu poza terenem ośrodka nocleg w warunkach biwakowych lub innych ośrodkach/hotelach za dopłatą.
 • Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia. W trakcie dłuższych wypraw quadowych "lancz-pakiety" albo posiłki przygotowywane przez uczestników z produktów dostarczonych przez organizatora w warunkach biwakowych.
 • Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
 • Ubezpieczenie - NW.
 • Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
 • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.
 • Od 30 do 40 godzin jazdy na quadach w zależności od pogody i kondycji uczestników.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os. Osoby z własnym quadem - paliwo do quada.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek: ukończone 14 lat. Prawo jazdy kategorii AM. Umiejętność jazdy na quadzie na poziomie II (samodzielna jazda na quadzie w łatwym terenie, program szkolenia quadowego Wandrusa jest tutaj.). Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Prawo jazdy kategorii AM lub wyższej. Strój do jazdy z długimi spodniami, który będzie ulegał częstym zabrudzeniom (błoto) – najlepiej dającego się na bieżąco spłukać wodą, oraz odpowiednich butów – najlepiej quadowo-motocyklowych, w ostateczności ciężkich traperów „za kostkę”. Buzer (zbroja ochronna), kask, kominiarka.
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV. Śpiwór, karimatę, latarkę, mały plecak
, mały namiot 1-osobowy, kubek, menażkę, sztućce, sześć dwumetrowych linek (do mocowania podręcznego bagażu). Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).
Zalecane: camelback – bukłak na wodę. Osoby bez odpowiedniego stroju i wyposażenia nie będą dopuszczone do zajęć.

 • Poradnik Wandrusa co zabrać na obóz i jak się spakować na obóz - tutaj

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY

Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z kilkudziesięciu miast w Polsce. Szczegółowy rozkład jazdy jest tutajGaleria imprezy