Impreza

Obóz quadowo - przygodowy, Warmia - Wojciechy

Warmia - Wojciechy | grupy wiekowe: 13-15, 16-18 lat, >18 lat
quadowy program szkoleniowy stopień II i III - program szkolenia w opisie obozu lub cały czytaj tutaj

Najwięcej godzin jazdy na quadach na uczestnika w stosunku do ceny spośród wszystkich organizatorów obozów w Polsce!
Wersja standard: minimum 15 godzin jazdy na quadach.

Obóz organizowany jest w dwóch wariantach: 8-dniowym i 11-dniowym (do wyboru).  Różnica pomiędzy wersją 8 a 11 dniową polega na tym, że w wersji 8-dniowej dojazd jest zorganizowany z kilkudziesięciu miast w całej Polsce a powrót jest zorganizowany tylko do Olsztyna i dalej wyłącznie samodzielny, natomiast przy wersji 11-dniowej trzy ostatnie dni uczestnicy spędzają na obozie w Rynie gdzie korzystają z obozowych aktywności - m.in. rejsów żeglarskich, wypraw kajakowych, rowerowych, (w cenie obozu jest przejazd zorganizowany Wojciechy-Ryn) i powracają z obozu transportem zorganizowanym do kilkudziesięciu miast w całej Polsce.

terminy / Rezerwacja online!

kododdoopiscena
OQPW 205-07-201915-07-2019od 5 do 12 lipca pobyt na Warmii w Wojciechach
od 12 do 15 lipca pobyt w Rynie na Mazurach
przejazd z Wojciechów do Rynu w cenie obozu

2299
Rezerwuj
OQPW 2a05-07-201912-07-2019od 5 do 12 lipca pobyt na Warmii w Wojciechach

1999
Rezerwuj
OQPW 427-07-201906-08-2019od 27 lipca do 03 sierpnia pobyt na Warmii w Wojciechach
od 03 do 06 sierpnia pobyt w Rynie na Mazurach
przejazd z Wojciechów do Rynu w cenie obozu

2299
Rezerwuj
OQPW 4a27-07-201903-08-2019od 27 lipca do 03 sierpnia pobyt na Warmii w Wojciechach

1999
Rezerwuj
OQPW 507-08-201917-08-2019od 07 do 14 sierpnia pobyt na Warmii w Wojciechach
od 14 do 17 sierpnia pobyt w Rynie na Mazurach
przejazd z Wojciechów do Rynu w cenie obozu

2299
Rezerwuj
OQPW 5a07-08-201914-08-2019od 07 do 14 sierpnia pobyt na Warmii w Wojciechach

1999
Rezerwuj

..:: DLA KOGO JEST TEN OBÓZ?
Dla uczestników, którzy już jeżdżą samodzielnie na quadzie w łatwym terenie i chcą doskonalić swoje umiejętności oraz uczyć się jazdy quadem w średnio trudnym terenie. Szczegóły - patrz program szkolenia quadowego niżej.

..:: SPRZĘT - QUADY
Nowe quady Kymco 300 MXU rocznik 2019, Can-Am Outlander 570 rocznik 2018, Kymco 250 MXU i Maxxer 300 rocznik 2017 i 2018.

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Teren do jazdy na quadach to tysiąc pięćset hektarów prywatnego, bardzo zróżnicowanego terenu, na którym w 2018 roku organizowano I Rundę Przeprawowego Pucharu Polski ATV. Wielokilometrowe odcinki dróg piaszczystych i szutrowych, rozległe kompleksy leśne z drogami i dróżkami, strumienie i rzeczki które pokonujemy przez brody, wzgórza z łagodnymi i stromymi podjazdami doskonałe do szkolenia trawersów, a także tereny bagienne, to wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy już na quadach jeżdżą samodzielnie i którzy chcą doskonalić swoje umiejętności. Uczestnicy jeżdżą podzieleni na grupy, stosownie do swoich umiejętności. Na naszym obozie jeździmy na quadach w prawdziwym terenie a nie na sztucznym torze. Dzięki temu każdy wyjazd staje się prawdziwą wyprawą off-road. Tumany kurzu, kąpiele w błocie, gęste krzaki, wodne przeszkody i dzikie tereny będą nam towarzyszyły podczas wypraw na czterokołowych maszynach. Obszary leśne usłane nierównościami, błotnistymi pułapkami, trawersami i wysokimi zaroślami zapraszają  na ekstremalną zabawę.

..:: PROGRAM SZKOLENIA QUADOWEGO, poziom II i III
Uczestnicy realizują program podzieleni na małe grupy, stosownie do swoich umiejętności. Przejście do dalszych etapów i poziomu szkolenia czy stopniowanie trudności nie jest "automatyczne", ale uzależnione od kondycji uczestników i opanowania przez nich odpowiedniej techniki.
Poziom II | Jazda samodzielna w terenie
Manewrowanie quadem: zawracanie "na trzy", wyprzedzanie, cofanie, parkowanie. Zatrzymywanie i ruszanie na pochyłości. Balans ciałem - kontrowanie masy pojazdu ciałem. Pokonywanie głębokich kolein. Podstawowe serwisowanie quada i kontrola stanu technicznego quada przed rozpoczęciem jazdy. Pierwsza pomoc - niezbędne akcesoria.
Doskonalenie już nabytych umiejętności podczas samodzielnej jazdy quadem w terenie.
Ekwipunek - odpowiednie ubranie w terenie. Zasady poruszania się po bezdrożach i lasach. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy. Pokonywanie przeszkód terenowych
w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym pokonywanie rowów.


Poziom III | Nauka jazdy i samodzielna jazda w średnio trudnym terenie
Techniki pokonywania długich i stromych zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy. Pokonywanie prostych przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym, pokonywanie rowów. Technika jazdy na drogach szutrowych. Pokonywanie niewielkich przeszkód wodnych - strumieni i rzecznych brodów. Jazda nocna. Doskonalenie już nabytych umiejętności podczas samodzielnej jazdy quadem w terenie.

Nowe quady Kymco MXU 300, rocznik 2019


Warmia - Wojciechy - przeprawa przez strumień.

..:: PROGRAM PODSTAWOWY
Quady
Minimum 15 godzin jazdy i szkolenia na quadach w terenie wprost wymarzonym do jazdy quadami. To zupełne pustkowie, z długimi szutrowymi i piaszczystymi drogami, tereny leśne, łąkowe, a także miejsca z zaskakująco stromymi zjazdami, parowami czy przeszkodami wodnymi. Nawet po kilku godzinach jazdy wciąż odkrywamy nowe miejsca, nowe tereny i nowe przeszkody. To miejsce wprost stworzone dla miłośników quadów, zwłaszcza tych, którzy byli już na obozie w Rynie!

..:: PROGRAM DODATKOWY
Plażowanie i kąpiele pod opieką ratownika
Czyli słodkie leniuchowanie pod czujnym okiem ratowników.

..:: PROGRAM DODATKOWY DLA CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW
Podchody
Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
Flagi
Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika.
Baloniada
Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro.
Gry i Zabawy Stolikowe
W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. 

..:: PROGRAM WIECZORNY (po kolacji)
Wieczorne Ogniska
Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach.


..:: WIECZORNA KAWIARENKA 
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. gdzie gramy w w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy robimy gofry.

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.

Czym nasz obóz różni się od obozów innych firm? Dlaczego warto go wybrać?

 • Posiadamy nowe quady marki CanAm 570, Kymco MXU 300 i inne.
 • Stale i na bieżąco uzupełniamy park pojazdów, w 2019 do naszych quadów dołączą nowe quady CanAm 570 i Kymco MXU 300.
 • W odróżnieniu od wielu organizatorów obozów jeździmy w prawdziwym terenie, pokonując długie, zróżnicowane trasy łąkowe, leśne, drogi szutrowe i piaszczyste, dobrane stosownie do umiejętności uczestników.
 • Każda jazda na quadach to długa wyprawa w teren, prawdziwa wyprawa off-road, a nie jazda w kółko po małym torze z uczestnikami zmieniającymi się co piętnaście minut.
 • Uczestnicy otrzymują specjalną kartę, na której razem z kadrą zapisują czas jazdy, tak by przez cały obóz każdy wyjeździł tyle, ile powinien. Wiele firm nie podaje w ogóle czasu jazdy na quadach lub podaje je jako zajęcia "w grupie", co bardzo ogranicza czas jazdy.
 • Realny czas jazdy na quadach jest w Wandrusie największy wśród wszystkich organizatorów obozów w Polsce i wynosi na obozie na Warmii w Wojciechach minimum 15 godzin jazdy na jednego uczestnika (wielu organizatorów podaje w opisie swoich obozów na przykład "pięć zajęć na quadach w grupie", co oznacza że uczestnicy podczas dwugodzinnych zajęć jeżdżą na przykład 15-20 minut).
 • Bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo, dlatego uczestnicy jeżdżą w terenie odpowiadającym ich możliwościom i umiejętnościom.
 • Jeździmy w małych grupach, 2-3-4 osobowych, dzięki temu instruktor jest w stanie kontrolować wszystkich uczestników. 
 • Wyjazdy w niewielkich grupach pozwalają dobrać uczestników którzy mają zbliżone umiejętności i doświadczenie, dzięki czemu każda grupa pokonuje trasę dostosowaną do jej możliwości i umiejętności.
 • Najbardziej zaawansowani uczestnicy wyjeżdżają na jazdy nocne. 
 • Trasę i prędkość kolumny quadowej wyznacza instruktor.
 • Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania: 501 647 139 (Piotr)

..:: WAŻNE INFORMACJE O OBOZIE
Obóz organizowany jest w dwóch wariantach: 8 dniowym i 11-dniowym (do wyboru). Różnica pomiędzy wersją 8 a 11 dniową polega na tym, że w wersji 8-dniowej dojazd jest zorganizowany z kilkudziesięciu miast w całej Polsce a powrót jest zorganizowany tylko do Olsztyna i dalej wyłącznie samodzielny, natomiast przy wersji 11-dniowej trzy ostatnie dni uczestnicy spędzają na obozie w Rynie gdzie korzystają z obozowych aktywności - m.in. rejsów żeglarskich, wypraw kajakowych, rowerowych, (w cenie obozu jest przejazd zorganizowany Wojciechy-Ryn) i powracają z obozu transportem zorganizowanym do kilkudziesięciu miast w całej Polsce.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

 • wersja 8-dniowa: Pałac Wojciechy w Wojciechach. Rozpoczęcie pierwszego dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.
 • wersja 11-dniowa: rozpoczęcie Pałac Wojciechy w Wojciechach, zakończenie ośrodek wypoczynkowo-żeglarski Sośnica-Ryn w Rynie.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - pokoje w kompleksie apartamentów Pałacu Wojciechy lub bezpośrednio w Pałacu Wojciechy, pokoje z łazienką (wc+prysznic)
Wyżywienie - całodzienne w Pałacu Wojciechy od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
Ubezpieczenie - NW
Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.
Minimum 15 godzin jazdy na quadach

W wersji 11-dniowej:
3 ostatnie dni zakwaterowanie
środek wypoczynkowo-żeglarski Sośnica-Ryn w Rynie, domki murowane z łazienką (wc+prysznic), wyżywienie 3 posiłki dziennie w stołówce (zakonczenie obozu śniadaniem).

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek 12/13 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak.
Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY

Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z kilkudziesięciu miast w Polsce. Szczegółowy rozkład jazdy jest tutaj
Na turnusy 2 i 4, 5 dojazd i powrót zorganizowany.
Na turnusy 2a i 4a, 5a dojazd zorganizowany z kilkudziesięciu miast w Polsce, powrót zorganizowany tylko do Olsztyna.

..:: ZOBACZ TAKŻE INNE OBOZY QUADOWO-PAINTBALLOWO-GOKARTOWE WANDRUSA

Szkolenie quadowe I, II i III stopnia
CAMP RYN MAZURY
 • Quadowo-paintballowy - tutaj
 • Quadowo-gokartowy - tutaj
 • Quadowo-paintballowo-gokartowy - tutaj
 • Paintballowo-przygodowy - tutaj
 • Gokartowy Obóz Wyścigowy - tutaj
Szkolenie quadowe II i III stopnia
CAMP WARMIA - WOJCIECHY
 • Quadowo-szkoleniowy - tutaj
  jesteś na stronie tego obozu
Szkolenie quadowe IV i V stopnia
CAMP BIESZCZADY - STĘŻNICA
 • Quadowo-szkoleniowy - tutaj

CAMP TATRY - ZAKOPANE GUBAŁÓWKA
 • Quadowo-szkoleniowy - tutaj
..:: WARTO PRZECZYTAĆ
 • Dlaczego nasz obóz? Sprzęt obozowy - tutaj
 • Dziewczyny na obozach - tutaj
 • Jaki obóz wybrać? Porównaj - tutaj
 • Bezpieczeństwo na obozach - tutaj

OPINIE UCZESTNIKÓW O OBOZACH QUADOWYCH

CAMP WARMIA WOJCIECHY
Mira Szczepaniak


Galeria imprezy